• 1
  • 2

Sobota na Světovém poháru v Augsburgu přinesla dvě medaile z C2 mix

 MG 2941Světový pohár ICF ve vodním slalomu v německém Augsburgu (6. 7. – 8. 7.) pokračoval sobotními semifinálovými a finálovými závody kajakářek, singlkanoistů a C2 mix. Právě v poslední kategorii si české barvy připsaly hned dva kovy. Do nejlepší desítky se probojoval i Lukáš Rohan, Barbora Valíková a Kateřina Kudějová.

Singlkanoista Lukáš Rohan vybojoval jako jediný český závodník místo ve finálové desítce v kategorii C1 mužů na Světovém poháru v Augsburgu, kde skončil desátý.  MG 2378Vítězství si připsal Němec Sideris Tasiadis před slovenským kanoistou Alexandrem Slafkovským.

„Pro mne to tady bylo takové poznávání tratě, na které jsem závodil poprvé a která je také dost náročná. Účast ve finále beru jako velkou vzpruhu a už jako takový úspěch. Na druhé straně, už jsem těch finálových jízd jel hodně a chtěl jsem také něco předvést,“ řekl Lukáš Rohan.

Mezi ženami kajakářkami postoupila druhou nejlepší jízdou Kateřina Kudějová, ale do finále ji doprovodila i Barbora Valíková z desátého místa. Amálii Hilgertové finále ušlo o jediné místo a z Augsburgu bere jedenácté místo. Finálové jízdy nakonec nepřinesly vysněný kov a Kudějová se musela spokojit se sedmým a Valíková s osmým místem. „Jelo se mi docela dobře, akorát lituji těch dvou šťouchů, ale jinak jsem docela spokojená,“ řekla Kateřina Kudějová. Další vítězství si odnesla dominantní Jessica Foxová z Austrálie před Britkou Franklinovou. „Na startu jsem slyšela, jak to Jessica zajela a nebylo to moc dobré slyšet, že zajela takový čas. A určitě si tu její jízdu ještě pustím, protože to chci vidět,“ popsala Kudějová.

 MG 2617Barbora Valíková si jízdu také pochvalovala i přes umístění pod pódiem. „Konečně jsem prolomila tu smůlu se šťouchy, takže jsem spokojená, až na jednu podjetou protivodu, která mě mrzí,“ popsala Valíková, kterou potěšila při jízdě i oblíbená písnička. „Slyšela jsem ji už od startu a rozjela jsem to hned od startu. Myslím, že mi to pomohlo,“ dodala.

Na Eiskanalu absolvovaly svůj sobotní závod i dvojice kategorie C2 mix. Stříbro a již třetí medaili ze třech závodů Světového poháru vybojovala Tereza Fišerová a Jakub Jáně, bronz doveze Veronika Vojtová a Jan Mašek.
„Mrzí nás, že v té finálové jízdě nám to neklouzalo tolik, jako v té semifinálové. Ale třetí Světový pohár a třetí medaile, to je úspěch,“ řekla Fišerová, kterou čeká ještě nedělní individuální závod.
 MG 2963„Na to, kolik jsme toho najezdili, tak nám to jelo dobře i když ta finálová jízda nevyšla úplně podle představ. Budeme teď čekat na rozhodnutí ICF a podle toho se rozhodneme, jak se pro nás bude odvíjet sezóna. Určitě bychom se chtěli ukázat na mistrovství světa a od minulého roku máme určitě co zlepšovat,“ dodal Jáně.

Výsledky live: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/augsburg-2018/rankings-results

Přímý přenos na ČT Sport:
neděle C1ž, K1m
semifinále 8:50, 11:20
finále 11:50-13:20


Fotogalerie: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150

Foto: Martin Hladík

Tagy: press, slalom, Světový pohár


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00