• 1
  • 2
  • 3

Prskavec se opět stal nejúspěšnějším kanoistou roku na divoké vodě

79344713 10159057854671729 7280021127802388480 oV předvečer třetí adventní neděle proběhlo vyhlášení nejúspěšnějších kanoistů na divokých vodách za rok 2019. Favoritem na celkového vítěze byl aktuální mistr světa Jiří Prskavec. Prskavec roli favorita potvrdil a opět usedl na pomyslný vodácký trůn. Na druhém místě se v celkovém hodnocení umístil Vít Přindiš a třetí místo obsadila Martina Satková.

Celý ceremoniál proběhl v sobotu 14. prosince, v olomouckém kongresovém sále Pegasus Regionálního centra Olomouc. Slavnostní večer byl laděn na téma „Road to Tokyo“.

Mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec obhájil své dlouholeté vítězství v anketě kanoisty roku na divoké vodě. Mimo světového titulu zvítězil v celkovém hodnocení Světového poháru, který završil vítězstvím v pražské Troji. Jiří Prskavec se bohužel slavnostního vyhlášení nemohl zúčastnit, kvůli aktuálnímu pobytu v Austrálii.

79833719 10159057854941729 2817278536476262400 oV anketě nejlepší slalomář roku, zcela logicky, také zvítězil Jiří Prskavec. Mezi vodními slalomáři vynikl i Vít Přindiš. Aktuální mistr Evropy z francouzského Pau, který skončil o stupínek pod Prskavcem. Třetí příčku obsadila Amálie Hilgertová, která se na evropském šampionátu taktéž stala mistryní. Čtvrté místo patří Tereze Fišerové a páté Vojtěchu Hegerovi.

V kategorii juniorů získala nejvíce hlasů Gabriela Satková. Evropská i světová šampionka nenašla přemožitele. Nadějná kanoistka si ze svého posledního roku mezi juniory odvezla vskutku vše. Za Gabrielou skončila kajakářka Antonie Galušková, jež v tomto roce získala titul mistryně světa na kajaku. Na třetí příčce se umístil Jakub Krejčí, vice mistr světa i Evropy. Čtvrtá skončila Tereza Kneblová a pátá Kateřina Beková.

„Léta v juniorské kategorii jsem si nesmírně užila a jsem šťastná za to, co jsem dokázala. Obhájit titul je vždy ohromná událost, kterou si budete pamatovat navždy. Každá trať je specifická a mám s ní spojené různé vzpomínky. Letošní rok mi vyšel na jedničku. Nyní přecházím do dospělé kategorie a vím, že konkurence bude silnější. Vítězství v této anketě si velice cením a už se těším na sezonu roku 2020.“ Komentuje Gabriela Satková.

thumb 80118168 10159057854681729 1848059826865700864 oMezi sjezdaři na divoké vodě dominovala Martina Satková, která se stala vítězkou ankety sjezdař roku 2019. Mistryně světa na singlkanoi ze španělského La Seu d´Urgell. Druhé místo obsadila vicemistryně světa i Evropy Anežka Paloudová. Třetí skončil pardubický singlkanoista Ondřej Rolenc, který získal taktéž evropskou i světovou individuální medaili. Čtvrté místo obsadil Adam Satke a páté Barbora Dimovová.

Juniorským sjezdařem roku se stal mladý talent, Matouš Beier. Singlkanoista, který překvapil vítězstvím v dlouhém sjezdu na mistrovství světa v Bosenské Banja Luce. Stejného výsledku dosáhla Tereza Kneblová na kajaku ve sprintu a v anketě skočila Tereza na druhém místě. Třetí místo obsadil olomoucký závodník Filip Janů, aktuální mistr světa ve sprintu v kategorii C1. Čtvrtý byl Vojtěch Matějíček a páté místo obsadila posdáka Šmakal – Salaj.
Do kanoistické síně slávy byl uveden Jaroslav Pollert.

Nejlepší sportovci roku byli oceněni a sezona pro rok 2019 byla tímto uzavřena.

Tagy: slalom, sjezd, kanoista roku, divočák

Skupina ČEZUniqaBIG SHOCK!Auto PodbabskáGalasportGRMHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO