• 1
  • 2

Kvalifikace kajakářek a singlkanoistů odstartovala mistrovství Evropy slalomářů

 6375657030510962447 MG 0254Na náročné trati ve francouzském Pau ve čtvrtek 30. 5. 2019 odstartovalo mistrovství Evropy ve vodním slalomu, kde se nejdříve v kvalifikaci předvedly kajakářky a singlkanoisté. Všechny tři naše reprezentantky úspěšně zvládly postup do semifinále a společně se singlkanoistou Lukášem Rohanem je uvidíme v bojích o finále v sobotu. Závod se bohužel nepovedl obhájci bronzu Tomáši Rakovi ani nováčkovi v reprezentaci Vojtu Hegerovi.

Kajakářky Kateřina Kudějová a Veronika Vojtová zvládly kvalifikaci hned z první jízdy, když obsadily třetí a sedmé místo. Amálie Hilgertová musela opravovat, ale postoupila z druhé. thumb 7915713430328872906 MG 0289

Ta jízda byla dobrá, kromě toho začátku, kde mně to trochu překvapilo. Viděla jsem, že tam chybuje hodně lidí, když tam nevyjde voda. Vesměs mi potom všechno vyšlo, tak jsem byla ráda. V cíli jsem pak byla mile překvapená, že jsem ten čas měla takhle rychlý. Abych byla upřímná, v týmu se mi na této těžké trati ani moc nechce jet, protože to musí vyjít nám všem třem v jednu chvíli, což je samozřejmě těžší. Ale snad to zvládneme. Jinak asi nic před semifinále měnit nebudu,“ řekla olympionička Kateřina Kudějová, třetí v kvalifikaci.

Lukáš Rohan předvedl velmi solidní, čistou jízdu a v kvalifikaci skončil na skvělém druhém místě. Bohužel se do  2283255955764216730 MG 0074semifinále nepodívají singlíři Tomáš Rak a Vojta Heger.

Kvalifikaci jsem naštěstí zvládl lépe, než jsem čekal. Myslel jsem, že ta trať bude ještě těžší, čímž tedy nechci říct, že by byla lehká. Ale dal jsem ji čistě bez nějaké větší chyby. Kdyby to takto dopadlo v semifinále, bylo by to úplně super. Chce to mít trochu štěstí na vodu, což jsem teď měl,“ řekl Lukáš Rohan.

O náročnosti tratě svědčí i to, že v kvalifikaci svoji účast na ME ukončili i další singlkanoisté, jako třeba olympijský vítěz z Rio de Janeiro Denis Gargaud-Chanut nebo aktuální mistr světa Franz Anton... Dvojnásobný český olympionik Standa Ježek to komentoval: „To je holt Pau...”. Tato trať je totiž známá tím, že se voda mění, pulzuje a tak občas někomu vyjde lépe a někomu hůř.

V pátek pokračuje šampionát dopoledne kvalifikací singlířek a kajakářů a odpoledne závodem týmů, kde se budou rozdávat první medaile.

Live výsledky: http://siwidata.com/canoelive/?fbclid=IwAR1BWAgHVBeew85GlJq3DydONeF-QFaEmS5dH3BSyHipDYrvHjKybFZUCeA#/live/eca/1191

Foto: Martin Hladík

Tagy: slalom, Mistrovství Evropy


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00