• 2
  • 3

Karlovský, Jáně měli smůlu, jsou čtvrtí ve finále SP i v celkovém pořadí

KarlovskyJane

Tacen – Čeští deblkanoisté Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm si vybrali pořádný kopec smůly při finále Světového poháru ve slovinském Tacenu. V posledním důležitém závodu sezony skončili ve finále těsně čtvrtí, stejné nepopulární místo jim patří i v konečném hodnocení prestižního seriálu. Na třetí pozici jim přitom chyběly pouze dva body. Napodobili tak kajakáře Víta Přindiše, jemuž v sobotu chyběly dva body k celkovému vítězství v SP. Kajakářky se do finále nedostaly, jednadvacátá byla Amálie Hilgertová.

Závod se opět jel pouze na 14 branek, neboť ve spodní části tratě v sobotu praskl beton. „Tím, jak to bylo zkrácené, tak to bylo hodně těsné a rozdíly nebyly tak markantní,“ uvedl Karlovský. „Naše jízda měla malé chybičky, ale všichni dělají chyby, jedině Slováci odskočili, jinak to bylo neskutečně nabouchaný,“ podotkl Karlovský. Slovenští bratranci Škantárové zvítězili o necelé dvě sekundy, Čechům na medaili chybělo 25 setin.

„Letos to byla sezona nahoru dolů. Na ME jsme byli čtvrtí, ale nedostali jsme se na olympiádu, což jsme moc chtěli.  Pak nám v závodech SP trochu vždycky něco chybělo, ale jezdili jsme pořád finále, takže ta sezona byla relativně úspěšná,“ doplnil hodnocení Jáně. V konečném hodnocení SP první tři místa v deblkanoích obsadili francouzské dvojice.

Pátí skončili Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm, které zejména závěr sezony zastihl v dobré formě. Hilgertová potřebovala na postup do finálové desítky o 4,5 sekundy rychlejší čas, Veronika Vojtová byla čtyřiadvacátá, Barbora Valíková o místo za ní a Tereza Fišerová obsadila 27. pozici.