• 1
  • 2
  • 3

Hradilka čeká premiéra v roli olympijského komentátora

vavra TVPřipravuje se, cítí nervozitu, nebo bude improvizovat? Vavřince Hradilka jsme před čtyřmi lety viděli vyhrát stříbrnou medaili v Londýně. Teď se přesune na opačnou stranu kamery a zprostředkuje nám závody vodních slalomářů v Riu jako expert České televize.

Nová příležitost vidět Olympiádu z jiného úhlu našeho kajakáře nadchla. „Já jsem si říkal, že to bude úplně v pohodě, když se mě ptali, jestli mi to nebude štvát, že nezávodím,“ konstatuje na úkor dotazu, jestli myslí na to, že mohlo závodit také. „Když jsem letěl, tak to bylo takový zvláštní, všichni sportovci v soupravách, mířili do vesnice, tak mě to trochu mrzelo, že nemůžu také. Pak jsem si uvědomil, že je super, že tady můžu být, všechno vidět na vlastní oči, z druhé strany. To je také užitečné,“ přiznává mistr světa z Troje 2013.

Lokalita se Vávrovi líbí. „Kanál je nádherný, pocity jsou hezký a já stres rozhodně nemám. Ale ten závodní stres mi rozhodně chybí. Takže bych ho určitě vyměnil tady za tu pohodičku.“
Na komentování se zatím velmi nepřipravoval: „Ale na vodní slalom tolik přípravy nepotřebuju. Všechny lidi vesměs znám, o každém něco můžu povědět. Chvíli to potřebuji ale nakoukat - ten kanál,“ plánuje Hradilek, který si už spolukomentování vyzkoušel v době, kdy byl zraněný v průběhu dvou závodů Světového poháru.

V televizi se bude vysílat kompletní program, přenášejí se i kvalifikace, takže bude velký prostor pro seberealizaci komentátorů. „Já jsem od toho, abych klidně i přeháněl. Mám připravených i pár vtipů...,“ směje se.

A jak vidí zkušený reprezentant šance svých kolegů na olympijské medaile?
"Může to být hodně dobré a také to může být špatné. Je to slalom, čtyři potenciální medaile tady jsou. Je třeba to v hlavě ukočírovat, pro všechny to jsou nové věci, i to, že jsou jiné obrazovky, jiné měření, na člověka to působí. Když potlačí ty vlivy, tak všichni mají na medaili.“

Foto: ČTK a archiv

Tagy: press, slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00