• 1

Hilgertová opět zlatá! Vyhrává titul světové šampionky do 23 let

a vyhlaseniAmálie Hilgertová potvrdila formu a po zisku seniorského titulu mistryně Evropy přidává nejcennější kov z mistrovství světa v kategorii do 23 let z Krakova. O individuální medaile na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu (16. – 21. 7. 2018) v pátek bojují singlkanoisté a kajakářky obou věkových kategorií. Amálie Hilgertová kategorii kajakářek do 23 let v pátek suverénně ovládla.

DSC 9439„S jízdou jsem byla maximálně spokojená – zatím asi ta nejlepší jízda, co jsem tady jela. Jízda se mi hrozně líbila a měla jsem z toho dobrý pocit. Musím říct, že mi to v některých místech i klouzalo, což je taky takřka neuvěřitelné,“ řekla Hilgertová po semifinále, ze kterého postupovala s časem 98,25 s jako třetí.

Ve finále se dokázala ještě neuvěřitelně zrychlit a stlačila čas na skvělých 95,22 s a nechala za sebou všechny soupeřky. Tereza Fišerová, čerstvá mistryně Evropy v této věkové kategorii, se musela spokojit s bramborovou medailí se ztrátou 3,54 s.

„V prvním řadě je to hrozná úleva, protože se mi zdá, že jsem prolomila jakousi kletbu kterou si nesu už od roku 2013 v Liptovském Mikuláši. Tehdy jsem asi neunesla ten tlak a očekávání. Teď jsem to konečně zvládla a mentálně jsem jakoby přeprala sama sebe a dokázala jsem předvést to, co umím. Po semifinále jsme ještě našli pár míst, kde to šlo zrychlit. A taky jsem samozřejmě víc přikládala, než v tom semifinále, snažila se možná i trochu víc a dohromady to vyšlo ,“ těšila se Hilgertová.

Osmé místo mezi singlíři vybojoval nejlepší český závodník v kategorii U23 Jan Větrovský.

DSC 9456Odpoledne pokračují závody finálovými jízdami juniorek kajakářek a singlířů. V sobotu se pokračuje semifinálovými a finálovými jízdami kategorií juniorů a do 23 let C1Ž a K1M.

Foto: Alena Ceplová

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/krakow-2019/results

Tagy: press, slalom, Mistrovství světa, U23


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00