• 1
  • 2
  • 3

Hilgertová čtvrtá, Kašpar a Šindler si spravili chuť bronzem z hlídek

Hilgertova Stepana CZE 0021mPoslední českou nadějí na přední umístění na mistrovství světa ve vodním slalomu byly kajakářky a deblkanoisté. Matadorka českého týmu nezklamala, když se jako jediná dokázala probojovat do poledního finále. Kateřina Kudějová ani Veronika Vojtová v semifinále neuspěly a skončily na 16. a 24. místě. Ve finále pak dokázala ve svých 46 letech vybojovat úžasné čtvrté místo. Čekání na medaili tedy pokračuje, ale jestli bude bojovat i příští rok, nedokázala s jistotou říct.

„Jessica dnes jela úžasně a dokázala vytěžit z toho, že trať dokonale znala, takže největší gratulace ze šampionátu patří určitě jí. Přiznám se, že kdyby mi někdo před šampionátem řekl, že skončím na čtvrtém místě, tak bych s tím byla určitě spokojená, protože v dnešní době i postup ze semifinále při takové konkurenci je obrovský úspěch prakticky ve všech kategoriích. Ale těsně po jízdě u mě převládá zklamání. Mrzí mě to, jelo se mi strašně špatně, se vším jsem se hodně dřela. Ale nemůžu být s tímto víkendem nespokojená. Dala jsem do toho všechno a výsledek je solidní. Jestli se o medaili pokusím i příští rok? Nevím,“ řekla Hilgertová.

Velkou smůlu měla dvojice Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, který se probojovali do finále ze sedmého místa. Na dvanáctém zůstala dvojice Koplík – Vrzáň a kvůli 50 sekundové penalizaci nepostoupila ani dvojice Karlovský – Jáně na 16. místě.

Kaspar Sindler CZE mVe finále se svěřenci trenéra Ondřeje Štěpánka nejdříve těšila a byla na prvním místě celkového pořadí. Po několika minutách jim ale byla připsána padesátivteřinová penalizace a dvojice sklouzla na konečné 9. místo.

"Obrovské zklamání," říkal Jonáš Kašpar. "S tím se asi moc dělat nedá. Máme pocit, že se o nás rozhodovalo u stolu a ne na vodě, kde se rozhodovat mělo. Byla to naše nejlepší jízda v sezoně. Na jednu stranu to tedy bylo výborné - a na druhou stranu tak hořké." Sami si však žádné chyby nebyli vědomi.

"Byl jsem přesvědčený, že jsme tu bránu projeli oba dva. Vůbec jsem neuvažoval, že by nám tu kuli mohli dát. Jenže dopadlo to, jak dopadlo," říkal Marek Šindler. "Ale jedním prohraným závodem kariéra nekončí," říkal Kašpar. "Tohle bude i naše motivace do příští sezony. Vletíme do ni super připraveni a budeme chtít dokázat, kam jsme se zase posunuli dál."

Deblíři si pak spravili chuť ve finále hlídek, když vybojovali bronz.