• 1

  • Úvod
  • Vodní slalom
  • Články
  • Fišerová mistryní Evropy do 23 let, Beková mezi juniorkami na kajaku. Pět individuálních kovů z MEJ

Fišerová mistryní Evropy do 23 let, Beková mezi juniorkami na kajaku. Pět individuálních kovů z MEJ

fiserova cilV sobotu (6. 7.) pokračovalo mistrovství Evropy ve vodním slalomu juniorů a závodníků do 23 let v Areálu Ondreje Cibáka v Liptovském Mikuláši individuálními kláními kajakářek a singlkanoistů. Přibylo dalších skvělých pět individuálních kovů. Tereza Fišerová se postarala o největší překvapení na kajaku. Zlato i pro juniorku Kateřinu Bekovou.

Dalších pět individuálních medailí přibylo v sobotu na ME juniorů a závodníků do 23 let v Liptovském Mikuláši. Zlato veze kajakářka Tereza Fišerová a Kateřina Beková, stříbra Martin Kratochvíl a Antonie Galušková a bronz Adam Král.

fiserova cil1Až tři české kajakářky se utkaly ve finále kategorie do 23 let, včetně seniorské mistryně Evropy Amálie Hilgertové. I ta nakonec ale musela sklonit hlavu před skvělým výkonem specialistky na singlkanoe Terezy Fišerové. Ta pokořila všechny specialistky na kajaku časem pod 100 vteřin 99,17 s, jako jediná z top desítky. Hilgertová těsně pod pódiem na čtvrtém místě a Gabriela Satková desátá.

„Je to něco neuvěřitelného. Šla jsem do toho s tím, že to chci sjet tak, abych byla spokojená. A to, že je z toho zlato a porazila jsem všechny kajakářky – tomu stále nevěřím. Já jsem singlířka a kajak jezdím jako doplňkovou disciplínu. Tohle to určitě nezmění. Stihla jsem tady jen dva a půl tréninku na kajaku a na tu půlku mně trenér vyhnal. Skloubit tyto dvě disciplíny – nečekala jsem, že to bude tak náročné. Po včerejšku, kdy jsme jely hlídky v obou kategoriích, jsem dnes byla už dost unavená. Na singlu se stále cítím silnější a tím, že jsem si vyjela dnes finále, už to byl pro mě splněný cíl,“ řekla zlatá kajakářka Fišerová.

bekova cilAž dvakrát to v sobotu zacinkali v kategorii juniorů singlkanoistů díky stříbru Martina Kratochvíla a bronzu Adama Krála. Francouz Senechault je za sebou nechal o 4,79 s.

„Ty emoce jsou úplně úžasné, nikdy bych neřekl, že se mi to může podařit hned na mém prvním startu na ME. Ta poslední jízda byla v podstatě bez chyby,“ těšil se Kratochvíl.
„Já jsem strašně rád za bronz a myslím, že to nikdo nečekal. Já jsem byl nuž rád za to finále a ta medaile je úplný bonus navíc,“ dodal Král.

Singlkanoisté v kategorii C1 muži do 23 let zůstali letos bez evropského kovu. Loňský mistr světa do 23 let Václav Chaloupka po napínavém semifinále dojel ve finále čtvrtý, Vojta Heger se v sobotním závodu dokázal probojovat na sedmé místo. Zlato pro Francii díky Nicolasi Gestinovi.

K1 ženy juniorky přinesly další medailovou radost a titul Kateřiny Bekové před stříbrnou Antonii Galuškovou, které opanovaly závod i před jeden šťouch. Právě šťouch připravil o kompletní české pódium Lucii Nesnídalovou na bramborové pozici.

Kral„Vůbec nevím, čím to bylo, ale jelo se mi fakt skvěle a docela se mi dařilo i pádlovat. Ťukla jsem, což mně docela i mrzelo, ale vyšlo to i tak, takže super. S holkami jsme si přály, abychom tam byly všechny tři, ale dobře jsme poladily, koukli jsme Scary Movie a vyšlo to dobře,“ popsala mistryně Beková.

„Jsem hrozně spokojená, protože mezi druhým a třetím místem to bylo hodně těsné, a také je to můj poslední juniorský evropský šampionát. Takže je to krásné ukončení. Ráda bych se na MSJ dostala do finále a možná také zabojovala o medaili, ale uvidíme. Na kajaku jsme sakra dobré,“ řekla stříbrná Galušková.

Martin KratochvilV neděli bude šampionát ukončen semifinálovými a finálovými jízdami kajakářů a singlkanoistek v obou věkových kategoriích.

Foto: Alena Ceplová

Tým U23: http://kanoe.cz/zavodnici/slalom/144-zavodnici/7972-reprezentace-2019-vodni-slalom-u23

Tým juniorů: http://kanoe.cz/zavodnici/slalom/144-zavodnici/8029-reprezentace-2019-vodni-slalom-juniori
Výsledky: http://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1489

Facebook českého týmu: https://www.facebook.com/canoeaslalomteam

Tagy: press, slalom, junioři, U23, Mistrovství Evropy


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00