• 1
  • 2
  • 3

Sjezdaři si za první den připisují hned pět medailí. Češky jsou mistryněmi světa

IMG 0593Velmi úspěšný závod družstev ve slalomu otevřel celý šampionát ve španělském La Seu d’Urgell. Hodinu po dojetí slalomových jízd odstartovaly hlídky ve sprintu. České barvy se řadí několik let ke světové špičce, což potvrzuje i dnešní vydařený týmový závod. Z pěti startů si čeští sjezdaři odvážejí pět medailí.

thumb IMG 0590Nejprve se na start postavila hlídka C1 mužů, ve složení Vladimír Slanina - Ondřej Rolenc - Marek Rygel. Mužské družstvo si z dnešního sprintu odváží stříbrnou medaili. V těsném souboji je dokázala porazit jen hlídka z Francie, která nastavila vůdčí čas 61 vteřin a 67 setin. Čeští singlkanosté skončili necelé dvě vteřiny za nimi.
“Druhé místo a obrovská spokojenost. Jízda v kanále nám vyšla bez jakýchkoliv komplikací, což bylo v tomto závodě hlavním cílem. Naší taktikou bylo, jet v těsném závěsu za sebou a to se povedlo. Jeden závod máme za sebou a těšíme se na další dny,” hodnotí Ondřej Rolenc.

Následovala kategorie žen. České trio kajakářek, které společně startovalo i na mistrovství Evropy, opět přineslo ovoce pro český tým. Barbora Dimovová, Martina Satková a Anežka Paloudová odstartovaly v roli favoritek. Na mezičase ztrácely Češky přibližně půl vteřiny na vedoucí Francouzsky. Finiš našich závodnic otočil s pořadím a v cíli z toho byl titul mistryň světa pro české barvy.
“Obhájily jsme titul a to si užívám strašně moc. Bylo to tak rychlé, že si ani nepamatuji žádné  požitky z té jízdy. Je to naprostá pecka a teď se můžeme jen radovat.”

Česká děvčata obhajují cenné kovy již několik let. Jejich dnešní sprintový výkon potvrdil, že ne nadarmo vládnou zbytku světa. “Abych pravdu řekla, na startu jsem cítila nervozitu. Jela jsem z první pozice a nesměla jsem chybovat. Vše mi vyšlo a my jsme si dojely pro zlato!” dodává Barbora Dimovová.

thumb IMG 0602Kajakářská hlídka v podání Adama Satkeho, Filipa Hrice a Vojty Zapletala si dojela pro třetí místo.
"Měli jsme velké komplikace na začátku. Z druhé startovní pozice jsem omylem naskočil na Adamovu vlnu, která mne hodila na hrázku. Ocitl jsem se v místě, kde jsem nikdy předtím nebyl a zbytek trati byla taková drobná improvizace. Adama jsme celou cestu dotahovali a nakonec z toho nebyl vůbec špatný výsledek. Z bronzu jsme velmi nadšeni, protože konkurence je silná,” popisuje průběh závodu Filip Hric.

Neoficiálním závodem se staly ženské hlídky singlkanoistek. Martina Satková s Marií Němcovou a Anežkou Paloudovou se ve své jízdě potýkaly s velkými problémy. Marie dostala v závodě takzvané hodiny. Ztrátu dokázaly dívky vyřešit a dokonce z toho bylo stříbro. “Má tepovka vystoupala asi na maximum, když jsem viděla Marii před sebou na kameni. Problém byl vyřešen, ale ztráta byla přiliš velká,” komentuje Anežka.

Dnešní den zakončil závod deblkanoí. Družstvo šesti mužů, ve složení Rygel - Veselý, Suchánek - Rolenc a Slanina - Slanina získali bronz.

Již zítra proběhne kvalifikace v individuálním závodě a teprve v sobotu opět vypuknou boje o medaile. Proto sledujte náš web i nadále.

Tagy: sjezd, Mistrovství světa