• 1
  • 2
  • 3

Na kanále v Českých Budějovicích proběhlo mistrovství České republiky ve sprintu

68354943 10157544122747813 5644570175022825472 n Začátkem druhé poloviny srpna (17. – 18. 8.) se konaly sjezdové závody v Českých Budějovicích. Na vrbenském slalomovém kanále proběhlo během dvou dnů hned několik jednotlivých závodů, z nichž nejdůležitější bylo individuální mistrovství české republiky ve sprintu a MČR hlídek. Mistrovství zde měli i veteráni, naopak žáci bojovali pod kanálem v dlouhém sjezdu. Byl zde zakončen Evropský pohár a v neposlední řadě tady proběhla nominace na mistrovství světa ve sprintu.

Sobotní den byl programově opravdu velmi náročný. Vše odstartovali žáci, kteří bojovali pod kanálem v dlouhém sjezdu. Po dojetí byl závod přesunut na horní umělou spritovou trať, kde následoval již sedmý závod Českého poháru spojený s Evropským pohárem. Tento závod byl zásadní především pro česká děvčata, která měla oproti mužským kategoriím odlišné podmínky nominace. Sobotní závod prověřil nadcházející reprezentantky a uzavřel ženskou nominaci na již zmiňované mistrovství, které se pojede koncem září ve španělském městě La Seu d´Urgell.

V kategorii kajakářek si z první příčky vybojovala reprezentační trikot Anežka Paloudová, dále pak Martina Satková, Barbora Dimovová a celou sestavu doplnila Barbora Bayerová.
Ženskou singlkanoi bude reprezentovat Marie Němcová a Martina Satková, které mají stejný počet bodů v nominaci, dále pak Anežka Paloudová a Tereza Kneblová.
Mužské kategorie mají celou nominaci stále otevřenou a o konečném složení rozhodne sprint, který proběhne za necelý týden pod Lipenskou přehradou.

Vrbne JH 248 Po skončení individuálních závodů na kanále přišlo na řadu mistrovství České republiky v hlídkách. Divácky velmi oblíbený závod, ve kterém záleží na dokonalé souhře třech jedoucích lodí z jednoho oddílu. Singlkanoisty vyhrála hlídka z Olomouce, ženy na kajaku i na singlkanoi ovládla českokrumlovská hlídka. Mezi kajakářemi zvítězila posádka z Bohemians Praha a poslední titul míří opět do Českého Krumlova, zásluhou deblového týmu.

Neděle byla z pohledu individuálního závodu podstatně důležitější. Na kanále proběhlo mistrovství České republiky ve sprintu a tímto závodem byl uzavřen kolotoč Evropského poháru ve sjezdu na divoké vodě.
Pro první titul si dojel žatecký závodník Vladimír Slanina. V žádné jízdě z celého víkendu nenašel Vláďa přemožitele. Svůj čas dokázal jako jediný závodník stáhnout pod čtyřicet osm vteřin a dojel si pro suverénní první místo. Druhý dojel Antonín Haleš a třetí místo obsadil Václav Kristek.

Vrbne JH 136 Martina Satková předvedla svou jízdou opět skvělý výkon. Ve sprintovém závodě vyhrála o neuvěřitelné tři vteřiny a brala tak titul mistryně republiky. Pro druhé místo si dojela Barbora Dimovová a třetí místo obsadila Klárka Hricová. Martina svůj titul nedokázala obhájit o pár minut později v kategorii singlaknoistek. Pár setin před ní skončila Marie Němcová, která si v dnešním závodě dojela pro titul a třetí místo obsadila Petra Štěpánková.

První čtyři příčky v celkovém pořadí mezi kajakáři obsadili zahraniční závodníci. Nejrychlejší čas dne nasadil slovinský závodník Simon Oven, který ve finále zajel čas čtyřicet tři vteřin a dosáhl na regulérní zlatou příčku. Do českého mistrovství se jeho výsledek nepočítal a pro titul si tím pádem dojel závodník z Bohemians Praha, Vojtěch Zapletal. Skončil pouhých dvacet setin před svým mladším bratrem Mikulášem, jenž bral druhé místo a třetí příčku vybojoval Adam Satke.

Celý program srpnového víkendu uzavřela kategorie deblkanoistů. Pro titul si dojela posádka Marek Rygel s Petrem Veselým. Nečekaného výsledku dosáhla rodinná dvojice Slanina – Slanina, která brala titul vicemistrů republiky. Bronzová příčka patří posádce Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc.

To je k sprintovému víkendu v Českých Budějovicích vše. Za týden proběhnou dva poslední závody Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě, které se uskuteční na přírodní trati pod Lipenskou přehradou. Bude zde uzavřena nominace na mistrovství světa ve sprintu a naopak zde vypukne nominace na mistrovství světa pro rok 2020 ve Spojených státech amerických.
Nezapomeňte sledovat náš web a sociální sítě Českého vodního slalomu a sjezdu i nadále.