• 1
  • 2
  • 3

Michal Šmoldas s Martinou Satkovou ovládli mistrovsví Evropy ve sjezdu

Snimek obrazovky 2014-07-19 v 22.00.20Třetí den mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě přinesl české výpravě další tři cenné kovy a Češi jich po třech dnech už mají na svém kontě třináct. Po závodech na dlouhé trati, které se na bosenském Vrbasu odjely ve čtvrtek a pátek se dnes v kaňonu u Banja Luky začal program ve sprintu.

Pořadatelé nepochopitelně zkrátili sprintovou trať na pouhých třicet vteřin a podle toho byly také vyrovnané výsledky. Po závodech si však nemohli stěžovat singlkanoista Michal Šmoldas a singlířka Martina Satková, kteří na konci dlouhého závodního dne mohli slavit zisk evropského titulu. V případě Satkové však radost byla přeci jen zkalena. Mistryně Evropy na singlkánoi v dlouhém sjezdu (a také ve slalomu, z minulého týdne v makedonském Skopje) chtěla dnes získal zlatý double, ke kterému byla po vítězství v kajakové kvalifikaci hodně blízko, nakonec však v kajakovém finále musela vydýchat konečnou šestou pozici se ztrátou 0,20s na bronz. Satková však nadále zůstává nejlepší závodnicí mistrovství, když na bosenském Vrbasu vybojovala už třetí individuální medaili.

Poslední medaili vyjeli na Vrbasu deblkanoisté Filip Jelínek s Václavem Kristkem, kteří se radují z bronzu.  Krátká trať přinesla nebývalé malé rozdíly, nejmenší rozestupy nakonec dělily výsledky kajakářů. Bohužel na vyrovnanost startovního pole doplatil náš Jan Olejník, který postoupil do finále ze třetího místa, ve své poslední jízdě však na medaili nestačil. Bronz Olejníkovi ze čtvrté pozice unikl o 0,01s, stříbro našemu kajakáři uteklo o 0,02s a na zlato Olejník ztratil jen 0,13s. Naopak právě oba čeští vítězové, Šmoldas se Satkovou, byli největšími suverény svých kategorií. Čtvrtý muž letošního světového poháru mezi seniory, singlkanoista Michal Šmoldas, vyhrál s náskokem téměř devíti desetin sekundy a Satková, vyhrála o více než sekundu, což je na tak krátké trati opravdu skvělý výsledek.

Zítra mistrovství Evropy zakončí závody sprintových družstev na krátké trati.