• 1
  • 2
  • 3

Kamenice přináší strach, radost, ale i cenné body do nominace

IMG 55251.a 2. Český pohár ve sjezdu na divoké vodě proběhl tento víkend (20.-21. 4.) na Tanvaldské Kamenici. Řeka, na které startují jen ti nejodvážnější. Startovní pole není nikdy příliš obsazeno, ale konkurence mezi špičkovými závodníky je neuvěřitelně vysoká. Forma však v tomto závodě nestačí. Technická Kamenice přináší nástrahy, se kterými musejí závodníci počítat. Chybovat může opravdu každý.

Kromě Českého poháru odstartovala tento víkend i nominace na Mistrovství Evropy. Bojovalo se do posledních chvil, ale Kamenice si našla své vítěze. První místa zůstala stejně obsazena v sobotním i nedělním závodě.

IMG 5526Mezisinglkanoist si dvě zlata zajistil Ondřej Rolenc. Pořadí od druhého místa je momentálně velmi zamíchané. Sobotním závodem velmi překvapil Lukáš Novosad, který vybojoval druhé místo a bral tak body, o které se všichni usilovně snažili. V neděli sesadil Lukáše z druhého místa Marek Rygel.

Ženy suverénně ovládla Martina Satková. Za víkend strávený na Kamenici brala celkem čtyři zlata. Nejprve vyhrála v kategorii kajakářek. Druhá na kajaku skončila v obou dnech Klára Hricová.

Druhým rokem odstartovali na této trati i singlkanoistky. Počet žen se oproti minulém roku zvedl o polovinu. V závodě opět zvítězila Martina. Druhé místo brala Anežka Paloudová.

IMG 5527Některá děvčata, věkem ještě juniorky, zde na Kamenici měla dokonce premiéru. Jednou z nich byla Petra Štěpánková, jež brala v nedělním závodě bronz. "Toto byla má životní jízda. Abych řekla pravdu, dost jsem se o svůj život bála. V soutězce jsem předjížděla jednu singlířku a má tepová frekvence stoupla na maximum. Nakonec vše proběhlo hladce a obě jsme dojely bez větších komplikací. Byla jsem šťastná, že žiju. Když jsem zjistila, že jsem třetí, má radost se ještě zvýšila,” komentuje svůj “prvosjezd” Petra Štěpánková.

Jak už bývá zvykem, nejnabitější kategorií byli K1 muži. První místo vybojoval Adam Satke. Od druhého místa je však pořadí zajímavě zamíchané.

“Já mám Kamenici jako řeku moc rád. Tady v Čechách ji řadím k nejdivočejším a nejzajímavějším tratím. Dokáže překvapit úplně každého. Člověk startuje s tím, že se lehce bojí toho, jestli ho náhodou dnes nepřekvapí.”

Jsme teprve v polovině, ale Adam je momentálně vůdcem nominačního žebříčku. “Nemohu říci, že mám nominaci jistou. Příští víkend proběhnou závody na Čeňkárně a trať je zde úplně odlišná. Dokonce ještě není rozhodnuto, na jakém úseku se závod pojede. To vše se dozvíme až na místě. Tudíž je nominace stále otevřená a já musím bojovat dál,” hodnotí aktuální stav pořadí Adam.

C2 muži jsou poslední kategorií na startu. Ondřej Rolenc s Danielem Suchánkem se vrací na start po svých singlových jízdách a společně vítězí na deblu. V těsném závěsu se drží posádka Rygel-Veselý.

To je vše k prvnímu závodu sezóny. Body jsou rozdány a hned následující víkend se rozhodne o tom, kdo bude reprezentovat Českou republiku na Evropském šampionátu v Bovci.

Výsledky: SOBOTA a NEDĚLE