• 1
  • 2
  • 3

14 závodníků vybojovalo 7 medailí

IMG-20160915-WA0015Skupina českých veteránů předvedla na WORLD MASTERS CUPu v maratonu, že česká kanoistika sbírá světová ocenění nejen v juniorských a seniorských kategoriích.

IMG 20160915 WA0001 1Závody se konaly v německém Brandenburgu na jezeře Beetz, kde vysoké teploty, poměrně silný boční vítr a projíždějící rekreační čluny a jachty změnily lehkou trať v obtížnou. Díky německé preciznosti a pečlivé úřednické práci vázl např. výdej a vracení startovních čísel a čekaly se krátké, ale zato dlouhotrvající fronty. Obdiv a uznání si proto nejvíce zaslouží závodníci v kategoriích nad 70 let, kde jsme měli dokonce trojnásobné zastoupení.

IMG 20160915 WA0005Trať dlouhou téměř 20 km absolvoval nejlépe z Čechů Mirek Kocum, který skončil na výborném 2. místě, Karel Šuler dojel 6. a Karel Hladík 12., ten byl ve svých 83 letech nejstarším účastníkem a myslím, že mu můžeme jeho vitalitu všichni závidět.

Bez medaile, ale s vynikajícím výkonem dojela na 5. místě Dáša Březinová. V singlových disciplínách přidali medailová umístění kanoisté Petr Ondřej 1. a Tomáš Smýkal 3. místo, a kajakářka Barbora Vernerová 1. místo. Další adept na medaili Vladimír Pikl bohužel nemohl ze zdravotních důvodů nastoupit na start.

IMG 20160915 WA0008Ve středu se povedlo zvítězit v deblových kategoriích dvěma českým a jedné poločeské posádce. Mirek Kocum startoval společně s Karlem Šulerem, Martin Hřivna s Barborou Vernerovou a Tomáš Zástěra s Australanem Darenem Leem. Tím si snad spravili Martin s Tomášem náladu po ne zcela vydařeném závodě na K1.

IMG 20160915 WA0014Robert Budínský a Petr Horák dojeli svůj souboj s vlnami na 6. místě a Míra Pánek s Milanem Kučerou dokázali i po úvodní plavbě nejen dojet, ale ještě předjet nějaké soupeře a skončit na 9. místě. Nyní zbývá jen držet palce juniorům a dospělým, které závod teprve čeká. Kompletní výsledky jsou na www.canoe-marathon.de