• 1
  • 2
  • 3

Výsledky 2.kola výběru do SCM

Výsledky obecných testů z 9.11., 10.11. a výsledky testů v náhradním termínu 30. listopadu. Testování v náhradním termínu 30.11. proběhlo ve Sportovním centru Nymburk. Počasí bylo k závodníkům vzhledem k termínu relativně přívětivé (+6°C), přestože atletická dráha byla mokrá a foukal svěží vítr.


Výsledky testů_scm_listopad_2013.xlsx

Obecné testy v letošním roce absolvovalo celkem 87 kandidátů na zařazení do SCM 2014. Minimální požadovaný bodový zisk 270 bodů splnilo 80 sportovců. Závodníci budou do SCM oficiálně zařazeni od 1.1.2014. Seznamy sportovců musí projednat a schválit rada SCM a výbor SRK ČSK.

Dotazy nebo připomínky prosím zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výběrová kritéria SCM 2014.doc

Bodování obecných testů 13-14.xls

Nejen sportovci, kteří se v letošních výsledcích pohybují v blízkosti hranice postupu do SCM, by se měli snažit během následujícího přípravného období kondici všemi tréninkovými prostředky výrazně zlepšit. Běžecký trénink by potom měl hrát u mladých významnou roli i během celé závodní sezóny 2014. Rychlostní kanoistika je tvrdý sport a jen houževnatí a dobře kondičně připravení sportovci mají šanci v mezinárodním měřítku uspět.
Trenéři i závodníci by měli mít na paměti, že bodování výkonů v obecných testech SCM je úmyslně výrazně štědřejší k nejmladším ročníkům (nejen absolutně ale i relativně). Nejmladší závodníci SCM mají ještě mnoho času postupně zvyšovat objem a intenzitu tréninku. Hlavně v posilovně jsou výkony žactva nedůležité, někdy i nežádoucí.
Je třeba počítat s výrazně vyššími požadavky na kondici u starších závodníků SCM, především u juniorů. V této věkové kategorii hrají výkony v obecných testech už významnou roli, i silová připravenost by měla být na vysoké úrovni.

Testy reprezentačního družstva juniorů se uskuteční 11.1.2014. Závodníci budou pozváni mailem v průběhu prosince. Většina reprezentantů jistě předvede na těchto testech uprostřed přípravného období výrazně lepší výkony, nežli na podzimních testech SCM. Testování proběhne v disciplínách: max. síla bench, přítah, max. počet shybů, 2 min bench a přítah s činkou jako na předchozích testech, běh, plavání 200m. Pro nejlepší závodníky bude připravena řada drobných věcných cen.


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00