• 1
  • 2
  • 3

Po soustředění na vodě se Fuksa chystal na běžky

Doma se kanoista Martin Fuksa po soustředění v Portugalsku zastavil jen na pár desítek hodin, o druhé adventní neděli už zase vyměnil vodu za běžky. Jen přebalil tašku a po ose kemp výrobce lodí Nelo – domov – Bedřichov se vydal za další částí přípravy.

“Na lyže si beru trochu teplejší oblečení, takže to jde. Projedeme se na běžkách, což je taky fajn. Je to čtrnáct dní za celý rok, takže se na to docela těším,” řekl dvojnásobný mistr Evropy z roku 2013.

Hned o týden později ho čeká lyžařské soustředění s Duklou v Harrachově, ovšem Fuksa si nachystal ještě bedřichovský předkrm. Hodně rychle si tak musel zvyknout na změnu počasí, ze slunečného Portugalska přiletěl do prudkého větru a sněžení. “Na tyhle skoky se dá zvyknout, i když první den je nepříjemný po tom, co jste v teple. Ale jedeme na běžky a tam je zima potřeba, takže člověk se přizpůsobí rychle.”

Příprava v Portugalsku se talentovanému kanoistovi vydařila bez komplikací, naordinoval si pouze jediný den volna navíc oproti plánu. “Nebylo mi dobře hned po ránu, tak jsem si odpočinul. Ale to už bylo ke konci soustředění, takže jsem toho měl plné zuby. Pak jsem v pohodě dotrénoval,” líčil Fuksa, který musel uplynulou sezonu předčasně ukončit kvůli problémům s kolenem.

V každém tréninkovém dni se dvakrát za den připravoval na vodě, jednou byl v posilovně a dvakrát běhal. “Z toho ten druhý běh byl jen regenerační výklus. Někdy se k tomu ještě přidalo plavání, ale to bylo taky spíš jen regenerační,” popisoval.

Během volných dní pak neměl chuť někde trajdat, většinou je strávil odpočinkem, regenerací, sledováním filmů a hraním her. ”Většinou jsem o volnu tak unavený, že se mi ani nikam jezdit nechce. Jednou jsme o volnu podnikli výlet na kolech, jeli jsme se podívat na přehradu, která je blízko, ale to byla jen dopolední záležitost.”

Na vodě vedle tréninku také testoval nový typ kanoe Nelo, která se zatím připravuje. “Zatím zůstávám u typu, který mám. Ale jestli se tenhle typ bude vyrábět na příští sezonu, tak si myslím, že bych ho mohl mít,” dodal evropský šampion do 23 let.

Text Barbora Žehanová, foto Martin Fuksa

 

 


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00