• 1
  • 2
  • 3

Finále na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let zbrzdila bouřka

Screenshot 2016-07-15_19.27.14Kajakář Radek Šlouf dojel čtvrtý ve finále mistrovství Evropy do 23 let v bulharském Plovdivu. Na pětistovce ho od medailové pozice dělily dvě desetiny. Česká výprava přidala na téže trati ještě tři pátá místa. První finálový den se protáhl kvůli dlouhé bouřce, při které padaly pořádné kroupy. Podívat se můžete ZDE.

Na pátém místě mezi juniorskými kanoisty dojel Petr Fuksa. Stejná pozice patřila čtyřkajaku juniorek Barbora Vodičková, Sofie Kinclová, Štěpánka Sobíšková a Ludmila Kotěrová. V kategorii do 23 let byli na deblkajaku pátí Lukáš Nepraš a Jakub Zavřel. Právě před finálovými závody kategorie do 23 let se strhla bouřka, která trvala zhruba hodinu a půl, takže finále se odkládala. Po ní navíc foukal vítr, který zvýhodňoval spíše dráhy, v nichž nestartovali čeští závodníci.

Šestí dojeli mezi juniory na čtyřkajaku David Volák, Jan Vorel, Ludvík Smrček a Vilém Kukačka, osmá byla kajakářka Eliška Betlachová a devátí Tomáš Sobíšek a Jakub Brabec na deblkajaku.