Dostál, Minařík, Paloudová a Řáhová zvítězili v druhých nominačních závodech

V Račicích dnes odstartovaly druhé nominační závody seniorů a závodníků do 23 let, které rozhodnou o složení reprezentace pro mistrovství světa v Halifaxu, mistrovství Evropy v Mnichově či mistrovství světa U23 v Szegedu. V rámci prvního dne bojovali kajakáři v individuálním i deblovém závodě na 500 metrů, kanoisti se představili na kilometru a v deblu na pětistovce. Kanoistky absolvovaly dvoustovku, kajakářky pětistovku a dvoustovku na deblu.

Páteční program nominačních závodů v Račicích nabídl šest finálových jízd v seniorské kategorii. V závodě kajakářů na 500 metrů zvítězil Josef Dostál, druhý skončil Jan Vorel a třetí Martin Sobíšek. Klání kajakářek na pětistovce ovládla Anežka Paloudová před druhou Barborou Betlachovou a třetí Štěpánkou Sobíškovou. Nejrychlejší kanoistkou na dvoustovce se stala Denisa Řáhová, druhá skončila Monika Vyoralová a třetí Viktorie Kočandrlová. Na C1 1000 metrů dominoval Jiří Minařík, který o více než šest vteřin překonal druhého Tomáše Jandu, třetí skončil Lukáš Bacílek.

Závodilo se také na deblu. Kajakáři Michal Kulich s Jakubem Remutou na pětistovce těsně předčili Jakuba Brabce a Tomáše Sobíška, třetí příčku brali Vilém Kukačka s Janem Vorlem. První místo na stejné distanci v kategorii deblkanoistů obsadili Jiří Zalubil s Antonínem Hrabalem, druhou příčku brali Tomáš a Filip Jandovi, třetí dojeli Vojtěch Nováček s Josefem Havlíkem. Kajakářky startovaly na dvoustovce – nejrychlejší jízdu předvedly Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou, druhé skončily Štěpánka Sobíšková s Barborou Galádovou a třetí příčku obsadily Eliška Betlachová s Adélou Házovou.

Zítřejší program v seniorské kategorii zahájí v 8:50 rozjížďky kajakářů na 200 metrů.

Harmonogram závodů, rozpisy jednotlivých jízd i online výsledky najdete zde.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace, reprezentace