Triumfovali favorité, první titul má kanoistka Řáhová

S velkými náskoky zvítězili kajakář Josef Dostál i kanoista Martin Fuksa na olympijské kilometrové trati na mistrovství republiky v Račicích. Mezi kajakářkami na pětistovce triumfovala Anežka Paloudová. A závod kanoistek na téže trati patřil poprvé Denise Řáhové.

Kajakář Josef Dostál vyhrál s náskokem tří sekund před Jakubem Špicarem, třetí byl jeho deblový parťák Radek Šlouf. „Vítězství to nebylo zase tolik pohodové, určitě jsem si hrábnul na dno sil, i když to mohlo být ještě hloubš. Jsem spokojený s  časem, jaký jsem zajel v pomínkách, které byly, i s odstupem na druhé místo,“ řekl Dostál.

Kanoista Martin Fuksa získal první z vytoužených sedmi zlatých medailí před Filipem Dvořákem a Tomášem Jandou. „Vždycky si moc přeju, aby v Račícicích foukalo do zad a já se zajel nějaký dobrý čas, abych se uspokojil. To se nepovedlo, ale vyhrál jsem. Trochu mě mrzí, že brácha Petr se mnou nebyl na bedně, protože jsem jednomu klukovi pomohl, aby si dopádloval pro medaili, což me mrzí. Ale jedeme dál a doufám, že mistrovství bude pokračovat na zlaté vlně,“ uvedl martin Fuksa.

Kajakářka Aneřka Paloudová navázala na úspěšné červnové reprezentační testy a vyhrála pětistovku před Štěpánkou Sobíškovou a Kateřinou Zárubovou.

„Asi poprvé jsem byla na závodě v rychlostní kanoistice nervózní, jelikož tady závodím dva roky, takže minimálně v mojí hlavě ode mě nikdo nic neočekával. Jsem pořád sjezdařka, takový nováček tady. Nikdo nevědlě, co vytvořím. Po reprezentačních testech na jaře jsem začínala cítit trochu nervozitu v tom, že bych měla asi něco obhájit a musím se přiznat, že jsem z toho fakt měla strach. Na to, že nervozitou netrpím, seděla jsem na pokoji a říkala jsem si: Ty vado, Áňo, je to tady!“

Závod jí však vyšel od začátku. „Byl hrozně těžký. Povedlo se mi dobře vystartovat a rozjet začátek, ale už tak po tři sta metrech jsem cítila, že vůbec nemůžu pádlovat, a měla jsem problém udržet se v lodi a v závodním tempu tak, abych dojela do cíle rychle. Nakonec se to podařilo, ale bolest to byla ukrutná,“ dodala Paloudová.

Kanoistka Denisa Řáhová výrazným finišem a cílovým soubojem ukončila devítilou nadvládu Jany Ježové. „Od začátku se mi jelo dobře, na dvoustovce jsem to zvedla, povedlo se to. Jak jsem přidala, viděla jsem, že se rychle přibližuju, že je šance, tak jsem se to snažila udržet.

Je to hodně skvělý pocit, porazit Janu, ale byla jsem tak vyřízená, že radost asi nebyla moc vidět. Titul pro mě znamená hodně,“ řekla Řáhová. Třetí skončila Martina Malíková.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00