Ekvádor - Copa Amazonas 2004

Copa Amazonas 2004, raftový závod v Ekvádoru na řece Quijos, kde se příští rok pojede Mistrovství světa.  Pro reprezentační posádky České republiky to byl důležitý závod - posádka, která se v celkovém hodnocení Copa Amazonas 2004 umístila lépe se zúčastní příští rok Mistrovství světa.

Pořadatele závodu Copa Amazonas jistě překvapila nebývale velká účast. Zatímco jindy se závodu účastní jen pár ekvádorských posádek, v letošním roce dorazilo z Česka 5 posádek mužů (RK Troja, WD Šamani, WD Prostějov, WD Prosport, PRSI team) a 2 žen (Tygříci, Jezinky), ze Slovenska po jedné posádce v kategorii mužů a žen, 3 ruské mužské týmy, mužský tým USA, Venezuely a Japonska.

V kategorii žen se tentokrát vedlo lépe Jezinkám. Prvními místy ve sprintu, slalomu i sjezdu si s přehledem zajistily účast na Mistrovství světa 2005. Ve sprintu zvítězily před Tygříky jen velmi těsně, ve slalomu s velkou převahou a sjezd už jim pak stačilo dokončit bez velké chyby a tak si svou klidnou jízdou dopádlovaliy pro zlato i ve sjezdu. Posádka Tygříků skončila cekově na druhém místě a posádka Mistrál ze Slovenska, dokázala porazit Tygříky jen ve slalomu a skončila tak celkové na 3 místě.

Po dlouhé době bude na Mistrovství světa v kategorii mužů reprezentovat ČR jiná posádka naž RK Troja. Za rok do Ekvádoru pojede posádka WD Šamani. Posádka RK Troja měla smůlu a závodě Head to Head,  vypadla velmi brzy, což znamenalo velkou bodovou ztrátu na Šamany, kteří v tomto závodě skončili druzí za posádkou z Alataje. RK Troja zvítězila ve své parádní disciplíně, ve slalomu a vše se tedy rozhodovalo ve sjezdu. Technicky náročná a dlouhá trať vyhovovala více posádce složené ze špičkových závodníků ve sjezdu na divoké vodě WD Šamani. Za nimi skončili ruští raftaři z Altaje a na třetím místě RK Troja.
Celkové pořadí v kategorii mužů: zvítězilo Rusko, 2. WD Šamani a 3. RK Troja.

Celkové výsledky českých posádek:

ŽENY:
1. místo - Jezinky (Hájková, Znamenáčková, Dvořáková, Kohlerová, Plavjaniková, Hodačová):
1. sprint - 300 b, 1. slalom - 300 b, 1. sjezd 400 b; celkem 1000 b
2. místo - Tygříci (Binarová, Mašková, Halašková, Kaňkovská, Rozsypalová, Řihoková, Marousková):