• 1
  • 2

Raftová sezóna 2021

Stejně jako ostatní sporty, vstupuje rafting již do 2.nejisté sezóny. I když se pandemická situace nezdá být týmovému amatérskému sportu zatím nakloněná, my nevěšíme hlavu a plánujeme pořádně našlapanou závodní sezónu. Pro jistotu jsme ale připravili nejednu alternativu „coby, kdyby“, v případě, že nebudeme schopni uspořádat některý nebo některé závody sezóny 2021.

Loňská sezóna nominační nebyla, reprezentace pro mezinárodní závody v tomto roce zůstává stejná jako byla pro rok 2020. Zatím sice ještě nevíme, zda se nakonec uskuteční již jednou odložené Mistrovství světa R4, které by mělo proběhnout v srpnu v Číně. Víme ale, že vzhledem k časovému posunu došlo i k posunu věkové hranice juniorských kategorií, tedy např. v kategorii U23 (resp. U24) bude smět na MS startovat i juniorský závodník, který oslavil již 24. narozeniny a podobně i v kategorii U19, resp. U20.

V letošním roce proběhne i seriál nominačních závodů, ze kterých vzejde reprezentace pro následující rok, samozřejmě pod podmínkou, že proběhne alespoň 1 závod v každé disciplíně – sprintu, slalomu a sjezdu.

Všechny změny v organizaci letošních závodů, podmínkách odjetí nominačních závodů i vyhlášení MČR najdete v dokumentech v tomto článku.

Opatrujte se, ohleduplně sportujte, buďte zdraví a držme si palce, ať se brzy u vody potkáme!

Rada Raftingu SVoČR

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RAF200621 124615 2756

Tagy: rafting, top

Facebook IRF