• 1
  • 2

Na Trnávce se rozhodne o složení raftové reprezentace pro rok 2022

Víkendové raftové závody na umělé slalomové dráze Trnávka v srdci Vysočiny rozhodnou 11.-12.září 2021 o Mistrech České republiky ve slalomu R4, v závodu hlídek a zároveň o celkových vítězích celého seriálu Českého poháru v raftingu R4 i nominačních závodů v kategorii R6.

Po pomalém jarním „popandemickém“ rozjezdu nabrala sezóna závodního raftingu s koncem léta spád a během 3 týdnů se odjela velká část letošních závodů na Vltavě v Troji a pod Lipnem. Lipno bylo letos pro raftaře obzvlášť nabité, v kategorii R4 se během jednoho víkendu uskutečnily hned 2 závody ve sjezdu v kategorii R4 namísto tradičního 1 závodu.

Jen co raftařům stihly uschnout věci z Lipna, už se můžou těšit na závěrečný závod letošní sezóny, který se bude konat na velmi obtížné umělé slalomové dráze nedaleko Želivského kláštera.

Opět je potřeba během jednoho víkendu dohnat jarní závodní manko, v sobotu 11. září se uskuteční disciplíny v kategorii R4 – slalom a sprint a v neděli si závodníci protáhnou o několik kilometrů níže a odstartují závod ve sjezdu hned dvakrát. Poprvé v kategorii R4 a o pár hodin později i v kategorii R6.

Sobotní program mezi tyčemi a hustě posazenými překážkami doplní velmi oblíbené Mistrovství České republiky klubových hlídek. Jedná se o závod týmů, přičemž v každém týmu 3 člunů z jednoho klubu musí být alespoň 4 ženy. Kromě hlídek se do slalomu na divoké Trnávce pustí i odvážlivci na dvoumístných nafukovacích kanoích, v závodě R2 Baraka Cup.

Závody na Trnávce rozhodnou nejen o nejlepších posádkách letošní složité sezóny, Mistrech ČR R4 2021 v kombinaci všech 3 disciplín, ale také o složení týmů do reprezentačního výběru pro rok 2022. V příštím roce by se mělo uskutečnit již 2x přeložené Mistrovství světa v kategorii R4, které pořádá Čína. V kategorii R6 by se mělo Mistrovství světa konat až v roce 2023.

I když, kdo ví, jak všechno nakonec dopadne, jedno je jisté, po tomto víkendu budeme znát ty nejlepší raftaře v roce 2021.

Propozice na Trnávku:

Sobota – slalom a sprint: http://kanoe.cz/img/rafting/2021/propozice/2021_09_11_Trnavka_slalom_sprint_propozice.pdf

Neděle – sjezd:

http://kanoe.cz/img/rafting/2021/propozice/2021_09_12_Trnavka_sjezd_propozice.pdf

Aktuální pořadí posádek ČP R4, MČR R4 a nominace R6 před závody na Trnávce:

http://kanoe.cz/rafting/akce/raftove-zavody-2021

Fotogalerie z Lipna:

https://www.zonerama.com/svocr/Album/7587129

Lenka Bauerová, SVoČR

Tagy: top

Facebook IRF