• 1
  • 2

15 km po Divoké Orlici

Není mnoho závodních terénů, které by umožnily spojit závod obou sekcí Svazu vodáků České republiky – raftingu i pramic. Jednou z takovýchto výjimečných akcí je tradiční, 15 km dlouhý, sjezd po Divoké Orlici, který se 7.5. 2022 uskutečnil již po 51.

15 km po Divoké Orlici – Memoriál Václava Břízy, je závod s bohatou tradici. Je pokračovatelem závodu 10 Orlických km, jehož 1. ročník byl pořádán již v roce 1941. Trať přes 5 jezů obtížnosti WWII byla současně Českým pohárem pramic P5 i nejmladší raftařské kategorie U19, juniorů do 19 let. Mladí raftaři navíc celý závod zahájili velmi netradičním způsobem startu – skupinovým rozběhem i s člunem cca 70 m od řeky. Kromě závodníků SVoČR byl orlický sjezd otevřen i široké vodácké veřejnosti jiným druhům plavidel kajakům (K1), kánoím (C2), včetně nafukovacích (R2).