• 1
  • 2
  • 3

Paddleboardová sezóna vrcholí na MČR

Letošní paddleboardová sezóna začala v polovině května, tak jak byla naplánovaná, aniž by jí postihla korona krizová restrikce jako se tomu stalo v mnoha jiných sportech. A již za dva týdny se bude konat Mistrovství ČR v paddleboardingu.

Český pohár v paddleboardingu, který pořádá čtvrtým rokem ČFSUP, odstartoval regionálním závodem na rybníce Svět v jihočeské Třeboni pod taktovkou místního paddleboardového klubu SUP Port. Potřeba se socializovat byla po tolika dnech karantény velká a účast byla hojná. Nadšení závodníkům vydrželo i na dalších závodech, a tak za zvyšující se účastí na paddleboardových závodech nejspíš nestojí jen Covid, ale i fakt, že se tento seriál závodů a paddleboarding obecně těší stále větší oblíbenosti. Celá sezóna je hodně zaměřena na popularizaci paddleboardingu pro děti. V rámci závodů jsou dětem do 15 let zapůjčovány dětské paddleboardy. Chlapci a dívky během pár záběrů své náčiní perfektně ovládají a konkurenceschopné jsou i nově příchozí děti, které na paddleboardu předtím nestály. 

V červnu následovaly dva major závody, tedy hlavní pohárové závody s největším počtem bodů a v plném rozsahu disciplín – sprint, technical race a long distance. První velmi oblíbený Paddle Fest Mácháč na Máchově jezeře a druhý Snowboardel Paddle Fest v centru Prahy na koupališti Džbán, obou těchto závodů se účastnilo přes sto závodníků a do Prahy přijeli i závodníci z Německa, kterým se právě otevřely hranice.

Po třítýdenní přestávce v závodění se opět od příštího víkendu spouští kolotoč závodů a závodníci budou pokračovat ve sbírání bodů do rankingu a v rámci poháru. V sobotu 11. července se bude konat regionální závod v Jablonci nad Nisou s názvem JBC Water Games. Tento závod bude velmi lákavým obzvláště odpoledními vodními hrami, které se v ČR v této podobě ještě nekonaly a pro příchozí to může být silnější lákadlo než dopolední technický závod. Ostatně součástí všech pohárových závodů je i doprovodný program minimálně v podobě testování paddleboardů bez nutnosti závodění, pokud se na to dotyční necítí.

Sezóna bude vrcholit zhruba v její polovině 17-19.7.2020 na Veselských pískovnách u Veselí n/ Lužnicí na třídenním Mistrovství ČR v paddleboardingu společně s prvním mistrovstvím tělesně hendikepovaných v paddleboardingu – para paddleboardingu. V pátek se budou konat sprinty, v sobotu technický závod, para-paddleboardové mistrovství, soutěže na týmových paddleboardech (megaboardech, dragon boardech a junior boardech). Na neděli je pak naplánovaný vytrvalostní long distance na cca 10 kilometrů. Mistrovské tituly se budou rozdávat v overalu za všechny tři disciplíny. Celý program akce a přihlášky najdete zde.

MR v paddleboardingu veselsk pskovny plakt web

Pak následují další regionální pohárové závody a dva major 1-2.8. na Kiboko Paddleboardfestu Brno a 22-23.8. na Finále Českého poháru v paddleboardingu na Vranovské pláži. Celý kalendář akcí najdete na webu ČFSUP.

Ovšem letošní sezóna srpnem nekončí a v září ještě čekají paddleboardisty dvě zásadní akce přímo v centru Prahy. 25-26. září 2020 závod světové série Euro Tour – Prague Paddle Fest, který se jede kolem Střeleckého ostrova a o dva dny později závod Napříč Prahou – přes tři jezy, který je také součástí regionálního poháru v long distance.

Tagy: Český pohár, paddleboarding

Facebook PADDLEBOARDGURU.cz

Facebook Padlleboardista.cz

Facebook CFSUP

Facebook SUPTHEMAG

Facebook SUPRACERR

PADDLELEAGUE.com

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00