Kanoe.cz

České Vrbné

Umělá slalomová dráha v Českém Vrbném na řece Vltavě nedaleko Českých Budějovic.

Kontakt:
SPORTOVNÍ KLUB VODNÍ SLALOM ČESKÉ BUDĚJOVICE

Vodácký areál Lídy Polesné
České Vrbné 1995, 370 11 České Budějovice
Tel: 602 749 793
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web:   www.slalom.cz


Jakub Prűher    - předseda klubu  tel. 602 749 793  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ondra Pinkava  -správce areálu, ubytování a pronájem dráhy tel. 731 410 796  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další informace najdete na http://www.slalom.cz

 

Technické parametry:

  • Délka tratě 610m
  • Převýšení 5m
  • Průtok 0 - 25 m3/sec
  • Předání do provozu: 1.6.1983

Provozní doba:Pro zjištění aktuální provozní doby je lepší se informavat na některém z uvedených kontaktů nebo využít zasílání aktuálních informací na email.

Popis umělé slalomové dráhy:
Horní úsek je dlouhý až k propusti cca 350 metrů a nachází se v bývalém řečišti náhonu k dnes již zrušené vodní elektrárně. Začíná startovacím bazénem, který je cca 50 metrů dlouhý a je vhodný i pro koupání. Startovací bazén končí betonovým prahem, kde se začínají vytvářet peřeje. Takových prahů je k propusti celkem pět. Pod prahy se prostor vždy rozšiřuje a vytváří dostatek místa pro nácvik ve skupinách a v horším případě při zvrhnutí i místo k vystoupení na břeh a k záchraně pádel i lodě. Toto vše zajišťuje bezpečnost pro začínající závodníky nebo adepty vodáckého sportu. Stupeň obtížnosti pod jednotlivými prahy se pohybuje mezi WW2 a WW3.
Následuje vorová propust s obtížností podle množství vypouštěné vody od WW2 až WW4 a trať po cca 250 metrech ústí spět do řeky Vltavy.
Výhodou umělé slalomové dráhy je možnost okamžitého regulování průtoku vody. Množství protékající vody určuje obtížnost kanálu. Trať je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro náročné závodníky. Celá trať byla vybudována tak, aby nevytvářela nebezpečná místa. V současné době je voda v řece čistá a vybavenost kanálu je na odpovídající úrovni.

Pokud si přejete najít přesné místo kanálu na mapě může vám posloužit http://mapy.atlas.cz/mapa/skvscb

Momenty sportu

Momenty sportu

Instagram #czechcanoe

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Mistrovství Evropy

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

3.SP Markkleeberg

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)