Kanoe.cz

"Vodácká 30" vás zve na ročník 2019

thumb V30 2018 1Zveme všechny vodáky a milovníky vody v jakémkoliv skupenství, aby přijeli v sobotu 19.1.2019 od 13:00 poměřit svoje síly do Orlických hor na Šerlich. Trasy jsou připraveny pro závodníky, turisty i děti.

Samostatné nájezdy rozhodly o vítězi 12. ročníku Troja Florbal Cup 2019 – Memoriál Michala Makovského

2019 Florbal CupUž počtvrté dokázal tým Kajakáři Dukla ovládnout vodácký florbalový turnaj v trojské loděnici. Nadále tak uniká ostatním týmům v počtu celkových vítězství a zápisů na putovním poháru. Tentokrát zdolali rychlostní kanoisté z Dukly své kolegy z týmu Splašenej Lenochod. Třetí místo bral slalomářský pořadatelský tým USK Micháč, který v semifinále opět nestačil na Kajakáře a v zápase o bronz porazil raftaře z Tunel Team.

Vodácký florbalový svátek opět první lednový víkend v Troji

floorball2018Už podvanácté v řadě se v trojském vodáckém areálu uskuteční tradiční vodácký florbalový turnaj TROJA FLORBAL Cup 2019 – Memoriál Michala Makovského (5. - 6. 1. 2019). Rádi bychom vás všechny pozvali na sportovní, ale zároveň i kulturní událost, na které žádný z vodáků nesmí chybět. V pražské loděnici UK FTVS na vás budou čekat, jako každoročně, nervy drásající souboje týmů nejen z celé republiky o prestižní ocenění nejlepší florbalisté jezdící na vodě a pohár Michala Makovského. Dále spousta zábavy s vyvrcholením v podobě sobotní párty a občerstvení v místní restauraci Loděnice.

Mladí kanoisté vyrazili na Olympijské hry mládeže v Argentině

YOG kanoisteAtmosféru olympijských her prožijí v argentinském Buenos Aires kajakářka Adéla Házová, kajakář Tomáš Hradil a kanoista Jiří Minařík. Do dějiště Olympijských her mládeže dorazili s českou výpravou v úterý. Vrcholnou akci pro sportovce od 15 do 18 let odstartuje v sobotu 6. října slavnostní zahájení, hry potrvají do 18. října. Kanoistické soutěže proběhnou od 12. do 16. října.

Hlasujte v anketě Největší momenty 100 let českého sportu

anketa 100 let sportuHlasujte v anketě České televize a Českého Olympijského výboru. Aktuálně až do neděle 2. září do půlnoci probíhá hlasování v děkádě 1989 - 1998. Podpořte vodní slalom nebo rychlostní kanoistiku. Zlatý vodní slalom na OH: Barcelona 1992 – Lukáš Pollert, Atlanta 1996 – Štěpánka Hilgertová nebo LOH Atlanta 1996: Martin Doktor (rychlostní kanoistika) – 2x zlato.

Žebříček Českého poháru skupiny ČEZ ve vodním slalomu 2018 a ČP ve sjezdu 2018.

Počtář žebříčků, paní Hana Kneblová, zde zveřejňuje konečný stav žebříčků Českého poháru ve vodním slalomu skupiny ČEZ 2018 a také Českého poháru ve sjezdu 2018.

Zahynul Zdeněk Matula

Na Dachsteinu o víkendu tragicky zahynul skvělý kamarád a parťák Zdeněk Matula. Opustil nás na vrcholu své závodnické kariéry. V posledních dvou letech získal ve sjezdu na divoké vodě v kategorii C2 veteráni dva tituly Mistra republiky a bronz na MS ve Švýcarsku.
 
Poslední rozloučení bude v pondělí 16.7. ve 14 hodin v obřadní síní krematoria města Brna, Jihlavská 1

Vodácký časopis Pádler 3/2018 přináší nejen letní pádlovací tipy

padler vodacky casopis jediny magazin leto 2018 peru colca cotahuasi popis reky expedice david sodomka exotikaTěsně před začátkem prázdnin se z tiskárny vydalo k předplatitelům a také na pulty obchodů a trafik letošní třetí vydání jediného vodáckého časopisu u nás – časopisu Pádler. Co v letním Pádlerovi najdete?

Kanoista Fuksa i kajakář Dostál jsou mistry Evropy na pětistovce

mata dve medaile MEPošesté v řadě získal kanoista Martin Fuksa titul mistra Evropy na pětistovce. Přidal tak druhé zlato k sobotnímu triumfu na olympijském kilometru. Na dvoustovce byl sedmý a v Bělehradě tak přesně zopakoval bilanci z evropské šampionátu v roce 2013. Hymnu si na stupních vítězů zazpíval kajakář Josef Dostál, který na pětistovce získal první individuální titul ze seniorského mistrovství Evropy. Před závěrečnými závody na 5000 metrů tak česká výprava získala tři medaile.

Useful links - European championships in Prague

tr kanalWhere can you find the live results, live stream, schedule and other useful information about the ECA Canoe Slalom European Championships in Prague 2018? We are posting a few useful links.

Live results: https://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1373
Schedule: http://www.slalomtroja.cz/en/teams/race-schedule
LIVE stream: https://www.youtube.com/CanoeEurope
website: http://www.slalomtroja.cz/en/

Instagram #czechcanoe

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Mistrovství Evropy

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

3.SP Markkleeberg

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)