Kanoe.cz

Předsedou Českého svazu kanoistů byl znovu zvolen Jan Boháč

VH Jan BohacKonference Českého svazu kanoistů zvolila ve čtvrtek 17.5.2018 Jana Boháče do čela svazu na další čtyři roky. Dlouholetý první muž sekce rychlostní kanoistiky je předsedou svazu od roku 2014, kdy se stal nástupcem Jaroslava Pollerta. Boháč neměl ve volbě protikandidáta a získal plný počet hlasů.

„Byl bych rád, abychom i nadále udrželi to, co se v současnosti daří – soužití všech kanoistických disciplín ve vzájemném respektu a v podmínkách, které vedou k jejich rozvoji. Chtěl bych také najít následovníky, kteří by dotáhli kanoistiku ještě dál. A je z čeho vybírat, u kanoistiky jsou nyní skvělí lidé,“ řekl Jan Boháč, účastník semifinále mistrovství světa (1987) a olympijských her (1988) mezi kajakáři. „V olympijských disciplínách jsme si vydobyli výborné postavení a pracujeme na tom, abychom si ho udrželi další dvě nebo tři olympiády. Opíráme se o výbornou práci v klubech, dobrou metodiku a nadšené trenéry, díky kterým vyrůstají možní nástupci současné úspěšné generace.“

Kanoistika patří mezi nejúspěšnější české sporty historie i současnosti. Na posledních olympijských hrách v Riu de Janeiru získali kanoisté tři medaile a další výborná umístění. Vedle toho se v Česku pravidelně konají velké mezinárodní akce – loni to bylo například mistrovství světa v rychlostní kanoistice, letos evropský šampionát vodních slalomářů, který proběhne v Praze od 1. do 3. června. „Velké akce jsou motorem pro náš sport a my se můžeme pyšnit výbornými organizátory,“ dodal Boháč. Mezinárodní kanoistická federace sdružuje 164 zemí světa.

Úspěšné nejsou jen olympijské disciplíny, ale také sjezd na divoké vodě, maraton, freestyle kanoistika nebo dračí lodě. Vodní turistika se zabývá nejen klubovou činností, ale také bezpečností všech, kdo jezdí na vodě.

Silný je trend rozvoje ženské kanoistiky, která v Tokiu 2020 vstoupí do programu i soutěžemi kanoistek. „Protože postrádáme zájem žen o kanoistiku obecně, v příštích čtyřech letech se chceme zaměřit na to, aby oddíly měly pozitivní motivaci podporovat dívčí disciplíny,“ dodal Jan Boháč.

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)