Kanoe.cz

Tým Kajakáři Dukla ovládl potřetí za sebou vodácký turnaj Troja Florbal Cup 2017 – Memoriál Michala Makovského

2017Tým rychlostních kanoistů z Dukly dokázal stejně jako v loňském roce porazit ve finálovém utkání domácí tým slalomářů USK „M“. Vyrovnaný zápas letos nedospěl do samostatných nájezdů a Kajakáři se radovali z výhry 5:4 a zkompletovali tak jako první tým v historii turnaje „zlatý hattrick“.  Přítomné diváky nadchlo nasazení obou týmů, které drželi po celý zápas i přes celodenní námahu. Hosté z Dukly dokázali soupeřům v jednu chvíli odskočit na rozdíl tří branek a v prvním poločase dominovali na hřišti. Domácí tým však nic nezabalil a v druhé půli tlačil soupeře, ale na srovnání skóre to nestačilo.

V zápase o bronzovou pozici nastoupili proti sobě tým Zezadu a Kotva Bráník. Stejně jako finálové klání i tenhle zápas byl napínavý až do úplného konce a kvůli nerozhodnému stavu dospěl až do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější kluci z týmu Zezadu a díky výbornému výkonu gólmana Filipa Kořínka mohou slavit třetí místo.

 Na turnaji, který se letos hrál netradičně celý pouze v sobotu, se představili i aktuální bronzoví medailisté z olympijských her slalomář Jiří Prskavec a dva členové úspěšného čtyřkajaku Lukáš Trefil za Kajakáře Dukla a Dan Havel, který reprezentoval Splašený Lenochod. Jubilejní 10. ročník nepřilákal do trojské tělocvičny tolik týmů, na kolik jsme byli zvyklí z minulých let. Doufáme, že příští rok se sejdeme opět v podobném termínu v hojnějším počtu a pokusíme se ukončit nadvládu Kajakářů Dukla.

 

Reportáž České Televize v BBV

 

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)