Kanoe.cz

Krumlovský vodácký maraton klepe na dveře

KVM 2016Po roce je to opět tady. Před třinácti lety malý závod na řece Vltavě, ve kterém startovalo 86 lodí. Dnes ale největší český maraton na vodě s více než tisícem závodníků na startu, na který se pro jeho výjimečnost, úroveň a atmosféru těší nejen čeští, ale i zahraniční vodáci. Ano, řeč je o Krumlovském vodáckém maratonu, který odstartuje již v sobotu 8.října.

Organizátoři se každý rok snaží něco vylepšit, popřípadě změnit, aby se závod posunul zase o kousek dál. Tak tomu bude i v letošním roce. Věk odchodu do důchodu se stále posouvá a stejně tak se roste i kondice veteránských závodníků, proto jsme se rozhodli posunout hranici veteránské kategorie na 40let (tedy ročník narození 1976 a starší). A pro veteránské závodníky jsme zároveň otevřeli novou kategorii SUP veteráni.

vyssak

Myslíme samozřejmě i naše malé vodácké naděje a proto letos opět odstartuje 11 km dlouhý žákovský maraton z kempu na Pískárně. Aby se tohoto závodu mohli zúčastnit i začátečníci, mohou žáci startovat s doprovodem svého rodiče, nebo trenéra, ten samozřejmě závodit nebude a proto bude označen reflexní vestou (kterou má pravděpodobně v povinné výbavě svého vozu).

sprint

Zkušeným závodníkům není třeba tento závod nijak dlouze představovat a spousta z vás už je určitě zapsána na startovní listině. Ten kdo ještě zapsán není a stále váhá, měl by si pospíšit, protože od 2.10. se výše startovného zvedá. Při registraci se nezapomeňte přihlásit i do sprintového závodu, jehož pátý ročník se pojede v pátek 7.října v centru Českého Krumlova.

start rozm

Veškeré podrobné informace o závodě, průběžně doplňovanou startovní listinu a mnoho dalšího najdete na internetových stránkách http://krumlovskymaraton.com/, kde se můžete zároveň registrovat do závodu.

Aktuality pak můžete také sledovat na facebookovém profilu https://www.facebook.com/krumlovskymaraton/

karel vassago cil

Českání si můžete zkátit letošní videopozvánkou https://www.youtube.com/watch?v=-s8g38JjUJs

Takže za 9 dní se na vás těšíme v Krumlově, ať už na startu, při fandění u trati, nebo na tradiční večerní afterparty se skupinou Akia b.a.

Foto: Jan Homolka, Aleš Berka

 

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)