Kanoe.cz

Kouč šampionů Prskavec byl oceněn mezi nejlepšími trenéry roku 2015

trener roku_objeviteleMezi nejlepší trojici trenérů roku 2015 zařadila Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru Jiřího Prskavce staršího. Do Síně slávy UPT vstoupil trenér rychlostní kanoistiky Ladislav Souček. Světoví šampioni Kateřina Kudějová a Martin Fuksa na slavnostním galavečeru představili své trenéry – objevitele.

trener roku_prskavcoviNejlepší trenéry roku 2015 volilo 99 členů UPT, kteří zařadili Jiřího Prskavce staršího na třetí místo za kouče fotbalové reprezentace Pavla Vrbu a vítězného šéftrenéra biatlonistů Ondřeje Rybář, který anketu ovládl podruhé v řadě. Kouč světových šampionů ve vodním slalomu Kateřiny Kudějové a Jiřího Prskavce mladšího na večeru chyběl, neboť je na soustředění ve Spojených arabských emirátech, a tak ho syn jako reportér vyzpovídal v předtočeném rozhovoru.

Kajakářka Kateřina Kudějová se za týmem na soustředění teprve vydá, a tak mohla představit Václava Martina, svého trenéra – objevitele. „Bez něj a mého taťky bych se nikdy nedostala tam, kde jsem dnes,“ řekla Kudějová.

To kanoistický šampion na pětistovce Martin Fuksa se vrátil ještě do dob, kdy hrával hokej, a to s trenérem Pavlem Bičištěm. „Martin byl hokejista šikovný, zarputilý. Ale vzhledem k jeho výsledkům udělal dobře, že se dal na kanoistiku,“ uvedl Bičiště.

trener roku_souckoviÚspěšného závodníka i trenéra Ladislava Součka uvedl do Síně slávy jeho syn Jan. Stříbrný medailista ze světového šampionátu 1971 vedl řadu úspěšných závodníků včetně světového šampiona Attily Szabó. „Měl jsem radši trenérské období, trvalo taky třikrát tak dlouho co závodnické,“ řekl Ladislav Souček. Už v předchozích letech vstoupili do Síně slávy Jaroslav Baďura, Josef Doktor a Bedřich Dvořák.

Foto: ČOV/Václav Mudra ml.

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)