Kanoe.cz

Prskavec, Kudějová, nebo Fuksa? Kdo ze šampionů bude nejlepším kanoistou roku 2015?

kanoista2014Rok 2015, v němž získali pět medailí z mistrovství světa v olympijských disciplínách, završí čeští kanoisté příští týden při vyhlášení nejlepších sportovců Českého svazu kanoistů. Na galavečeru, který proběhne v pondělí 11. ledna v Praze, nebudou chybět všichni individuální mistři světa, tedy slalomáři Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová a také rychlostní kanoista Martin Fuksa.

Šampion v kategorii jednotlivců i hlídek a také mistr světa a Evropy do 23 let Jiří Prskavec se zúčastní vyhlášení jen krátce po návratu ze soustředění ve Spojených arabských emirátech. Za své loňské výkony se dokonce zařadil po bok světových hvězd Usaina Bolta, Lionela Messiho nebo Novaka Djokoviče ve výběru 15 nejlepších sportovců podle Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS.

Jeho největšími konkurenty v kategorii jednotlivců jsou tréninková parťačka Kateřina Kudějová, taktéž mistryně světa s hlídkou a navíc bronzová medailistka z evropského šampionátu. Rychlostní kanoista Martin Fuksa zase v uplynulé sezoně vedle prvního seniorského titulu mistra světa získal další čtyři zlaté medaile z velkých mezinárodních akcí a k tomu stříbro z mistrovství světa na olympijském kilometru nebo dvě medaile z Evropských her.

Ocenění v pražském hotelu Pyramida převezmou též osobnosti maratonu, sjezdu a vodní turistiky i nejlepší junioři. Odborníci vybrali také nejlepší posádky. Mezi nimi v uplynulém roce kralovaly hlídky slalomářských mistrů (Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Ondřej Tunka) i mistryň světa (Štěpánka Hilgertová, Kateřina Kudějová, Veronika Vojtová) a čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, který získal potřetí v řadě titul evropských šampionů a díky bronzu na mistrovství světa v Miláně vybojoval čtyři olympijská místa pro Rio 2016.

„Za všemi těmito úspěchy se skrývá obrovský kus práce mnoha lidí a dobře nastavený systém posledních deseti let, který graduje v podobě stoupajících výkonů a skvělých výsledků jak mezi dospělými, tak mládeží. Kanoistika by nemohla mít úspěch bez oddílů a klubů. Ve vedoucích funkcích u reprezentace máme skvělé, zkušené a pracovité trenéry i členy realizačních týmů. V takových podmínkách se dobře pracuje,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)