Kanoe.cz

Známé osobnosti podávaly v restauracích pomocnou ruku

nahled Martin DoktorMartin Doktor, Jířa Prskavec, Lukáš Rohan či Jakub Kohák a Luděk Zelenka obsluhují v restauraci a při tom si povídají s překvapenými zákazníky… Ne, nejedná se o scénu z nového filmu nebo seriálu, ale o tradiční charitavní akci McHappy Day, kterou osobnosti ze světa sportu a showbyznysu podpořily svou účastí i letos.

"Když můžu, rád se této akce pravidelně účastním, protože vím, že získané peníze pomohou rodičům, aby mohli být se svými nemocnými dětmi, když mají to neštěstí, že musí být v nemocnici," říká Martin Doktor. "Když člověk může pomáhat, tak myslím, že by měl. Protože jednou pomoc bude třeba sám potřebovat," doplňuje.

 Akce se účastním už počtvrté a s kolegy i zákazníky je tu zábava. Za pultem jsem ve svém živlu a jsem rád, že svou troškou také přispěju,“ říká režisér a herec Jakub Kohák. „Zákazníky vždycky pokorně poprosím, vysvětlím o co jde, že výtěžek pomůže dlouhodobě nemocným dětem a jejich rodinám… A zadrhávám, takže jim se mě zželí. Tenhle trik zatím úspěšně funguje,“ popsal s humorem sobě vlastním.

V plném nasazení jste mohli za pultem v pražských restauracích McDonald’s zastihnout také Jakuba Dovalila (bývalý trenér fotbalistů do 21 let) nebo pány od vody – Martina Doktora (sportovní ředitel ČOV a bývalý kanoista) a kanoisty Lukáše Rohana a Jiřího Prskavce.

Jii Prskavec Luka Rohan"Žádný zákazník si nestěžoval, tak doufám, že jsem byl hodný. Snažím se fungovat tak, jak mám, ale přeci jen je to moje poprvé," komentuje nezvyklou roli Jiří Prskavec. "Myslim si, že mě zákazníci mají za správného prodavače hamburgerů a že si nikdo ani nevšiml, že je obsluhuje úspěšný sportovec," hodnotí své angažmá za pultem. Když já mám to štěstí, že jsem se ve sportu dostal tak daleko a spoustu lidí mi k tomu pomohlo, tak to moc rád takto vrátím," dodává.

V Brně a Jihlavě si akci užili třeba hokejisté Komety Brno a fotbalisté FC Jihlava. Kromě osobností ze světa sportu pomohli také např. herci Martin Písařík, Jiří Mádl, Roman Vojtek, modelky Lucie Křížková, Jitka Nováčková, Tereza Budková, Eva Čerešňáková či herečka a zpěvačka Barbora Mottlová, moderátor Martin Hrdinka, zpěvačka Šárka Marková, herečka Michaela Sejnová, moderátorky Štěpánka Duchková a Emma Smetana, tisková mluvčí FN Motol Pavlína Daňková, prezidentka NF Kapka naděje Vendula Pizingerová a další.

Velice si vážíme toho, že nám s akcí pomáhají. Bez jejich účasti by McHappy Day nebyl tím výjimečným dnem, jakým má být. Přeci jen je to milé překvapení, když vás obslouží třeba Jakub Kohák k tomu přidá nějakou vtipnou historku či informaci o tom, jak se jako zákazník můžete do probíhající charitativní akce také zapojit,“ říká k úloze známých osobností za pultem Zuzana Svobodová, PR/Communications Director v McDonald´s ČR/SR.

nahled Jakub Kohak Jakub DovalilMcHappy Day probíhá celosvětově, díky získaným finančním prostředkům bylo doposud postaveno 239 domů, které ve 38 zemích světa využívají rodiny, aby mohly být nablízku dlouhodobě hospitalizovaným dětem,“ přibližuje úspěšné fungování Ronald McDonald House Charities (RMHC) v celosvětovém měřítku Marek Šedivý, ředitel nadačního fondu RMHC v ČR. „Konkrétně v ČR putuje veškerý výtěžek z prodeje samolepek Pomocná ruka a polovina tržeb z prodeje hranolků na financování ubytování rodičů nemocných dětí v ubytovně ve Fakultní nemocnici Motol. Všechny ostatní peníze schraňujeme na financování výstaby  připravovaného prvního Domu Ronalda McDonalda tamtéž. Když to půjde dobře, otvírat bychom mohli za dva a půl roku,“ dodává.

Dobročinnou akci můžete stále do 10. 12. 2015 podpořit koupí samolepek "Pomocná ruka" ve všech restauracích McDonald´s.

 

 

McHappy Day

Během posledního ročníku McHappy Day putovalo na konto Nadačního fondu Ronald McDonald House Charities (RMHC) téměř 2,5 milionu korun. Letošní ročník začne 19.listopadu, kdy polovina tržeb za hranolky ve všech restauracích McDonald´s půjde na pomoc dlouhodobě nemocným dětem a jejich rodinám a na připravovanou výstavbu prvního Ronald McDonald House u nás. Od 19. listopadu do 10. prosince budou v prodeji ve všech restauracích McDonald´s samolepky Pomocná ruka.

Nadační fond Ronald McDonald House Charities

Nadační fond Ronald McDonald House Charities (RMHC) pomáhá nemocným dětem překonat těžké období odloučení od rodiny z důvodu hospitalizace. Díky aktivitě RMHC tak můžou být i mimopražské rodiny po dobu hospitalizace dětí spolu. Za dvanáct let fungování v ČR pomohl více než 7 000 malým pacientům a jejich rodičům těžké životní chvíle zvládat společně.

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)