Kanoe.cz

Prskavec nebo Kudějová? V sobotu se v Olomouci rozhodne mezi mistry světa o vládci divoké vody za rok 2015

thumb Kanoista roku DV 2015V sobotu 14. listopadu večer se dozvíme, kdo se stane vítězem ankety Kanoista roku a převezme tak vládu nad divokou vodou. Souboj to bude výjimečný, protože poprvé v patnáctileté historii se o prvenství utkávají dva mistři světa v olympijské disciplíně. Stane se vítězem a obhájí titul z loňského roku kajakář Jiří Prskavec nebo svého tréninkového kolegu předstihne kajakářka Kateřina Kudějová? Oba mladí sportovci mají za sebou mimořádnou sezonu lemovanou úspěchy. Oba letos vybojovali svůj první individuální titul mistra světa mezi seniory, oba dva přidali v Londýně druhé zlato v soutěžích družstev, oba trénuje Jiří Prskavec starší a oba shodně směle vykročili za startem na olympiádě v Riu. V dalších parametrech ale nalezneme rozdíly. Přesvědčil hlasující v anketě (trenéry, závodníky, novináře) bronz Katky Kudějové z mistrovství Evropy seniorů nebo dali přednost titulu mistra světa a Evropy do třiadvaceti let v případě Jiřího Prskavce? Odpovědi na tuto i další otázky se dozvíme v sobotu 14. 11. od 19. hodiny v olomouckém BEA Centrum, kde proběhne slavnostní vyhlášení ankety.

Stříbrná Hošková, fenomenální Satková

Letošní rok se ale nevyznačoval „jen" tituly Prskavce a Kudějové. Na slalomovém mistrovství světa v Londýne vybojovala stříbro v závodě singlkanoistek Kateřina Hošková. Na seniorském světovém šampionátu ve sjezdovém sprintu zářily juniorky Anežka Paloudová (stříbro kajak) a Martina Satková (bronz kajak, stříbro singkánoe). Brněnská Martina Satková je vůbec neobyčejný zjev a to v rámci celého českého sportu. Satková se kromě úspěchů mezi seniory v necelých sedmnácti letech stala v USA také nejlepší závodnicí juniorského MS ve sjezdu (celkem pět zlatých medailí) a cenné kovy přivezla i z juniorského mistrovství Evropy ve slalomu. Satková tak má šanci na úspěch hned ve třech dílčích kategoriích Kanoisty roku (sjezd senioři, sjezd junioři a slalom junioři).

Skvělá sezona pro Olomoučany

Mimořádně úspěšná byla i sezona pro borce z oddílu SK UP Olomouc,  klubu pořádajícího anketu Kanoista roku. Junior Václav Chaloupka vybojoval na mistrovství světa bronz  v olympijském slalomu, což pro závodníka z Hané, kde není žádná divoká voda mimořádný výkon. Další junior Adam Neubert se stal v USA juniorským mistrem světa na kajaku (po devíti letech první Čech, kterému se to v kategorii kajakářů podařilo) a Richard Hála zase vybojoval titul mistra světa v závodě deblkanoistů do třiadvaceti let a bral stříbro na ME ve své hlavní disciplíně - sprintovém kajaku. Všichni tři tak mají šanci umístit se v některé ze čtyř kategorií Kanoisty roku.

Vyhlášení ankety 14. 11. od 19:00 Olomouc BEA Centrum

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety v dílčích kategoriích a jméno nového vítěze v celkovém pořadí Kanoisty roku se dozvíme už tuto sobotu večer v Olomouci. Slavnostní večer je otevřen pro veřejnost a během programu uvidíte, mimo jiné, vyhlášené sportovce v netradičních sportovně-kulturních disciplínách...

KR 2015 plakat A3 web

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)