Kanoe.cz

Vodáci pozor! Free Litovel Bobr Cup už za měsíc v Litovli

logo bobr nejmensiTradiční akce podzimní sportovní sezony na Hané se pomalu blíží. V Litovli odstartuje  první říjnovou sobotu 21. ročník mistrovství České republiky a akademické MČR v závodě tříčlenných extrémních štafet Free Litovel Bobr Cup 2015. Nad soutěží kombinující běh, horské kolo a kajak převezme letos záštitu hejtman Olomouckého kraje pan Jiří Rozbořil

„Free Litovel Bobr Cup dosáhl na další světovou metu. Od letošního roku bude náš závod plnoletý i ve Spojených státech amerických. Jinak ale už můžeme říct, že Bobr Cup si prošel dětskými nemocemi, všechno důležité se nám podařilo vychytat a tak není třeba závodníky překvapovat nějakými novinkami. Tratě zůstávají stejné, jako v posledních dvou letech, takže budeme moct poměřit výkony s minulými ročníky. Vody v řece Moravě je zatím minimum, ale už několikrát v minulosti se stalo, že v posledních týdnech zapršelo a vše bylo jinak, než jak po měsíc před startem vypadalo. Teď ovšem legendární brody zůstávají skoro suché, no ale uvidíme, přeci jen do startu zbývají ještě čtyři týdny,“ sdělil člen organizačního týmu Tomáš Kutý.

Start závodu je jako obvykle naplánován na pravé poledne první říjnové soboty, tedy dvanáct hodin 3. 10. 2015 v areálu loděnice TJVS Litovel. Na závodníky znovu čeká 45 kilometrů tratí rozdělených do tří disciplín - běhu, horského kola a kanoistiky. Závodníci se mohou těšit na několik brodů řeky Moravy i atraktivní sjezd cílové rampy pro finišující vodáky. Rekord tratě drží vítězné trio z roku 2013 týmu Pivovar Litove/OpavaNet ve složení Radek Hübl (běh), Jaroslav Kulhavý (MTB) a Tomáš Slovák (kajak), tehdy se čas zastavil na hodnotě 2:08:57.

Bobr Cup vitezove 2013

Držitelé rekordu tratě, vítězové Free Litovel Bobr Cup 2013 (Zleva: Jaroslav Kulhavy, Tomáš Slovák, Radek Hübl), autor: Aleš Berka

V loňském roce se závodu zúčastnilo přes 250 tříčlenných trojic. Týmy i jednotlivý závodníci se mohou v předstihu registrovat na webu závodu. Na stejné stránce získáte i další informace o akci, postupně najdete aktuality i na facebookové stránce.

Oficiální stránka závodu: www.bobr-cup.czFacebook závodu: www.facebook.com/bobrcup

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)