Kanoe.cz

Jaroslav Pollert se stal viceprezidentem Evropské kanoistické asociace

jara pollertVelký diplomatický úspěch zaznamenala česká kanoistika na evropském poli. Jaroslav Pollert, čestný předseda Českého svazu kanoistů, byl v sobotu na kongresu Evropské kanoistické asociace (ECA) v Sofii zvolen jejím viceprezidentem. „Je to uznání zkušeností a osobnosti Járy Pollerta v kanoistickém hnutí, ale také uznání kvality české kanoistiky jako celku. Konsolidovaného, dobře pracujícího národního svazu, postaveného především na skvělé práci oddílů a všech kanoistických činovníků. Mám z toho radost," uvedl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.


Jaroslav Pollert, trojnásobný mistr světa ve vodním slalomu a šéf svazové sekce divoké vody, který do loňského roku stál v čele Českého svazu kanoistů, se bude jako viceprezident ECA snažit mimo jiné o popularizaci kanoistiky.
„Budu usilovat o koordinaci termínových listin a optimalizaci programu kanoistických soutěží ECA a Mezinárodní kanoistické federace ICF s cílem dosáhnout vyšší publicity kanoistiky v médiích a ve společnosti. Dále budu usilovat o zvýšení vlivu ECA v ICF a o posilování prestiže a zachování kanoistiky v rodině olympijských sportů," uvedl Jaroslav Pollert.

Text Barbora Žehanová

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)