Kanoe.cz

Ahoooj - vodácké dobrodružství

ahooojscreenshot1Protože se blíží vodácká sezóna a spousta z vás se už nemůže dočkat až vyrazí na první jarní splouvání, máme pro vás nabídku na zkrácení tohoto čekání. Vezměte svůj mobil či tablet a vyzkoušejte vodáckou hru od českého vývojáře. Doufáme, že se na nás nebudete zlobit, že tu propagujeme hry. Za vyzkoušení to rozhodně stojí a pokud máte nějaký tip na podobné vodácké aplikace - přidejte je do diskuze.

Ahoooj je příběhem chlapce a dívky, jejichž současné vztahy se hroutí a oni s hráčovou pomocí budují vztah nový. Hlavně je ale Ahoooj příběhem o vodáctví, které je v České republice poměrně rozšířenou kratochvílí. Circus Atos se, jako české studio, rozhodlo tomuto hobby věnovat celou hru. Možná spíše hříčku, protože jde o nekomplikovanou oddechovku, která si z vodáctví bere hlavně to pozitivní.

Get it on Google Play

Příběh vypráví o chlapci, který dostal kopačky na nádraží, kde na svou milou čekal před společným odjezdem na vodu. Naštěstí se objevuje dívka v nesnázích - pronásleduje ji její bývalý, který nechce pochopit, že je bývalý. Chlapec ji zachrání tím, že ji vezme na vodu s sebou. Cílem hráče je projet zrádnou úroveň tak, aby moc nevrážel do překážek, čímž ztrácí dívčinu náklonnost. Pokud se dívka naštve moc, úroveň končí. Po cestě je ale celá řada hezkých míst, která dívku potěší, takže je ochotná ještě nějaké to drncnutí vydržet. Po dokončení každé úrovně se odemkne comics, který příběh posunuje dál. Comicsy i grafika úrovní jsou ručně kreslené, takže žádná procedurální grafika, ani tily. Jednotlivé úrovně jsou inspirované více i méně známými vodáckými lokalitami.

Loď se ovládá tažením do půlkruhů, jako byste skutečně zabírali pádlem. Existuje i hardcore obtížnost, kde kánoi ovládáte dvěma prsty. Zní to sice jednoduše, ale není! Hra je zdarma a bez otravných in-app nákupů. Vývojáře můžete podpořit tak, jako byste je potkali na vodě - koupit jim pivo a párek u stánku.

Historie
Ahoooj vytvořili v Unity programátor Michal Berlinger, ilustrátorka Barbora Podhorská a parta nadšených externistů. Jako hobby projekt vzikala hra po nocích dlouhé tři roky. Vychází 24. února 2015 pro iOS. Vydavatelem je Silicon Jelly, kde Michal pracuje jako vývojář v Unity. Ahoooj získalo čestné uznání na přehlídce studentských projektů IGF 2015 student showcase.

Hra obsahuje

  • 10 různorodých, ručně ilustrovaných úrovní, inspirovaných známými vodáckými místy jako je Krumlov nebo Ploučnice
  • originální ovládání tažením prstu, které simuluje pádlování
  • milostný příběh vyprávěný comicsy, které odemykáte v jednotlivých úrovních
  • dvě různé obtížnosti

Circus Atos
Vývoj her je pro Circus Atos koníčkem a studio funguje bez jakékoli finanční podpory. V současnosti spolupracuje s výtvarnicí Terezou Vostradovskou na interaktivní vzdělávací aplikaci pro děti Hravouka. S trochou štěstí vyjde brzy krátké demo.

Silicon Jelly
Silicon Jelly je nezávislé herní studio z Prahy, které vyvíjí mobilní hry. Má 11 zaměstnanců a tříletou historii. Silicon Jelly již vydalo psychedelickou adventuru Mimpi, střílečku Bugocalypse a celou řadu her s Krtkem. Pracuje i na klientských projektech pro Škoda Auto. V současnosti vyvíjí pokračování Mimpiho a novinku Lost Robots.

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)