Kanoe.cz

Orlice Cup – Choceň 26.4.2014 | Rozjeďte se do sezony!

Jarní extrémní závod tříčlenných týmů i jednotlivců (běh, mtb xc, voda - kajak).

Poslední sobotu v dubnu (26. 4. 2014) proběhne v Chocni historicky první ročník Orlice Cupu. Závod je koncipován pro tříčlenné týmy, nicméně, pokud se někdo přihlásí do kategorie Ultra extrém a střihne si sám či sama všechny tři disciplíny, bude to možné (startovné je pak ve výši jedné třetiny z plného startovného).


Jako první vyběhnou běžci na trať dlouhou 13,5 km s převýšením 300 m, která vede z 95% lesem, asfaltu se nohy dotknou jen výjimečně a to pár metrů u startu a pak cca 150 metrů staré lesní silničky (stav ala silničky v Orlických horách). Představu si lze udělat zde. Jinak jen kořeny, jehličí, bahno a spadané listí.

Běžci předají štafetu bikerům, kteří se vydají ve šlépějích svých kolegů a záhy zmizí v lese... aby z něj stejně jako běžci vyjeli až do cíle. Trasa je unikátní tím, že nekříží žádnou silnici a nevjíždí do žádné obce.
Celou dobu se pojede v lese, jen párkrát bude "líznut" okraj a bahno oklepáno jen na asi 200 m asfaltu. Jinak bikery čeká 25 km po lese s převýšením cca 450 m, takže nudit se, věříme, nebudou. Představu si lze udělat zde.

Finiš týmu zajistí vodáci na libovolné nemotorové a bezplachtové lodi (pořadatel zde neklade žádná omezení, nicméně necky zřejmě k výhře nepovedou). Lodě musí urazit 3 km po proudu (bez problému) a pak díky pohonu své jednočlenné posádky také 3 km zpět. Představu si lze udělat zde.

Registrace obsahuje i možnosti „Tým hledá člena“ nebo „Jednotlivec hledá tým“ a vodáků bude určitě nedostatek. Pokud tedy máte chuť, neváhejte a dejte dohromady tým nebo alespoň sami sebe k dispozici.

První tři registrované týmy neplatí nic, pak činí startovné za tým 500,- Kč (do 31.3.), respektive 600,- Kč (od 1.4.).

Více informací na stránkách Orlice Cupu

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)