Kanoe.cz

Akademici jsou na MS poprvé bez medaile

  Hodně smutně se z Akademického mistrovství světa v Bratislavě vrací česká kanoistická výprava. Na umělém kanále v Čunově se slalomářům a sjezdařům v neděli prostě nedařilo.  
Po páteční kvalifikaci sprintu a sobotní ve slalomu naše výprava pomýšlela na mety nejvyšší, ale realita dneška byla zcela jiná. Vše začalo už ráno při sprintu. Nejprve ztratila šanci na úspěch Petra Slováková, vítězka měřeného tréninku i kvalifikace udělala v polovině hrubou chybu a po hodinách byla ze hry ven. Nedařilo se ani kajakářům. David Knebel také nedokázal zopakovat výkon z vítězné kvalifikace a i on byl bez šancí už po úvodní jízdě. Ze sjezdařů dopadla nejlépe Kateřina Vacíková, která dvěma solidními jízdami skončila pátá, David Knebel dojel mezi muži šestý.
 
                Blíž k úspěchu nakonec měli slalomáři, ale ani oni na pódium nedosáhli. Největší zklamání zažila Marie Řihošková. Vítězka semifinále rozjela i poslední jízdu velice dobře a zlato ji doslova uplavalo čtyři branky nad cílem. V pověstném skoku Niagára byla velice těžká kombinace dvou protivodných branek a tady se Marie převrátila, opustila loď a do cíle místo dojetí doplavala. Dalšími smolaři je duo Štěpán Sehnal – Václav Hradílek. Naše posádka obsadila čtvrtou příčku. Bronz jim utekl vlastní chybou na povodné brance a přitom na bronz chyběli našim pouhé čtyři desetiny sekundy. Na stejném místě a s podobným odstupem za třetím místem skončila kajakářka Kateřina Hošková. Do finálové desítky se vešel ještě kajakář Vavřinec Hradílek na šestém místě a singlíři Vítězslav Gebas a Petr Karásek, kteří berou páté respektive šesté místo.  V deblu dojela sedmá loď Jan Zdráhal – Ladislav Vlček a k osmému místu se protrápil Tomáš Koplík a Jakubem Vrzáněm.
 
                Domácí prostředí velice svědčilo Slovákům, kteří jasně ovládli celý šampionát. Ve slalomu získali tři tituly (Alexandr Slavkovský na C1, Dana Beňušová v kajaku žen a bratři Škantárové na deblovce) a další zlato přidal ve sprintu Marcel Potočný. Nejúspěšnější účastnicí je zmiňovaná Danka Beňušová, která ke slalomovému zlatu připojila i sprintové stříbro.
 
Výsledky AMS na stránkách: www.mates.sk

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)