Kanoe.cz

VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH SPORTOVCŮ NA DIVOKÉ VODĚ 2018

180601 me mh 0005Už v sobotu 24. listopadu se v Olomouci rozdají oblíbené trofeje nejlepším sportovcům na divoké vodě za rok 2018. Největším favoritem na zisk celkového vítězství bude stříbrný kajakář z mistrovství světa v Riu de Janeiro, Jiří Prskavec. Ale tituly se rozdají i v juniorských kategoriích.

Vyhlášení nejlepších sportovců kanoistiky na divoké vodě za rok 2018 (tzv. Divočák 2018) proběhne pod patronací Olomoucké kraje, statutárního města Olomouc Letak NAHLED 01a Univerzity Palackého Olomouc již tradičně v Olomouci v sobotu 24. listopadu v Bea Centru. Akci z pověření ČSKDV pořádá oddíl kanoistiky SK UP Olomouc ve spolupráci s Katedrou rekreologie FTK UP Olomouc.

Vyhlášeni budou nejlepší junioři a senioři ve slalomu i sjezdu na divoké vodě, a také nejlepší závodníci v absolutním pořadí.

O vítězích v jednotlivých kategoriích i celkovém vítězi rozhodly ve vyhlášené anketě hlasy funkcionářů, trenérů, novinářů a závodníků - nositelů mistrovské a první výkonnostní třídy ve vodním slalomu a sjezdu. Nebylo vůbec jednoduché vybírat z plejády závodníků, kteří přivezli ze světových a evropských soutěží v letošním roce do České republiky doslova desítky medailí a opět potvrdili, že Češi to na divoké vodě opravdu umí,“ zhodnotil garant ankety a šéftrenér juniorské reprezentace vodních slalomářů Jiří Kratochvíl.

Letak NAHLED 02Zajímavostí bude netradiční rozloučení s historicky velmi úspěšnou kategorií C2 muži, která byla pro většinu zainteresovaných závodníků a trenérů nepochopitelně vyřazena z programu OH. Pořadatelé proto pozvali celou řadu úspěšných posádek a na slavnostním aktu jim poděkujeme. Každý obdrží pamětní plaketu,“ dodal Jiří Kratochvíl.

Odtajněna bude i osobnost, která bude uvedena do síně slávy ČSKDV.
O tradičně netradiční doprovodný program se postarají členové pořádajícího olomouckého oddílu kanoistiky.

Nejlepší sportovec na divoké vodě 2018

Místo: Bea Centrum Olomouc
Začátek akce: 24. 11. 2018, 18,30 hod
Kategorie: junioři sjezd, junioři slalom, senioři sjezd, senioři slalom a celkový vítěz.
Téma: Rozlučka s OH disciplínou C2 SLALOM
Garant ankety: Jiří Kratochvíl, místopředseda pořádajícího oddílu SKUP Olomouc - oddíl kanoistiky.

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)