Kanoe.cz

Přechod ze starého webu

Nový web kanoe.cz by měl poskytovat lepší přehled o dění ve vodáckých sportech, než jeho předchůdce. Protože každý si na webových stránkách, díky více možnostem jak se dostat k určitým informacím, tvoří své vlastní návyky, zde je popis, kam se poděly různé typy navigace a zobrazení ze starého webu.


 Levé Hlavní menu na starých stránkách bylo nahrazeno hierarchickým menu nahoře. Sruktura je úmyslně úplně změněná. Menu se chová  jinak při širším a jinak při užším zobrazení stránky, je potřeba mít pro počítač okno prohlížeče roztažené do šířky a užší zobrazení přenechat tabletům a mobilům.

Levý Seznam Rubrik stále existuje v téměř nezměněné podobě, stačí v menu vybrat Úvod a pod ním Přehled rubrik a článků. Seznam je trvale rozbalený a není nutno ho rozklikávat.

Dále vlevo bylo Vyhledávání, které se přesunulo do standardní lupy vpravo nahoře.

Původní kontakty na redakci a formulář pro přihlášení jsou v horním menu O webu 

Na starém webu byly informace i o tom, který článek byl kolikrát přečtený a žebříček článků podle čtenosti. I toto je na novém webu k dispozici, v nabíce Úvod, Přehled rubrik a článků. Navíc je zde ještě přehledový výpis velkého množství článků pozpátku, pokud se chcete rychle k nějakému staršímu vrátit.

Krátké zprávy a bannery z pravé strany starého webu zůstaly zhruba tam, kde byly.

Nahoře napravo byly ještě odkazy Napište nám a Nápověda, ty se přesunuly do horního menu O webu.

Pokud si chcete nastavit kanoe.cz jako rychlý odkaz z lišty nebo náhledů stránek v prohlížeči, je zde několik možností, jak se vám může kanoe.cz zobrazit:

  • Odkaz na http://www.kanoe.cz vede na zobrazení s krátkými výpisy všech článků a se všemi dalšími prvky na stránce
  • Odkaz na http://www.kanoe.cz/sporty zobrazí úspornější variantu, kdy je vidět jen přehled sportů a nadpisy několika článků pro každý sport
  • Pokud chcete mít odkaz na dění jen v jednom spotu, otevřete si výpis rubrik http://www.kanoe.cz/home/prehled-rubrik, vyberte si nejvyšší úroveň, ze které chcete články, například Slalom a sjezd pro DV, a zkopírujte si odkaz. Na stránce se zobrazí články ze všech podkategorií.

 Na novém webu je mnoho věcí, které na starém nebyly, určené pro propagaci našich sporů směrem ven. Kromě základního popisu, co že to vlastně děláme, vznikají stránky reprezentací, jsou zde popsány systémy závodění a podobně. Vzniká také integrace se systémy zobrazování výsledků závodů a žebříčků sekce DV přímo zde, aby nebylo nutné chodit pro informace na jiné servery a stále stahovat a rozbalovat  soubory.


Dále je několik věcí, které na starém webu byly a na novém nejsou. Jde především o kalendář, fórum a komentáře. Kalendář nefungoval, protože do něj nikdo nevkládal data a nebyl synchronizován s programem závodů. Fórum v poslední době také nefungovalo. Chtěli bychom přidat alespoň komentáře k článkům. Všechny tyto tři zatím vypuštěné položky mají jedno společné: Po krátké době se v nich začnou objevovat příspěvky a texty buď od robotů a nebo při lepším zabezpečení i ručně vložené, kterým reklamu rozhodně dělat nechceme. Čím menší je otravování uživatele zabezpečením, tím víc se musí někdo o tyto příspěvky starat a promazávat nevhodný obsah. Zatím tedy hledáme vhodný systém, kde by vkládání příspěvků a názorů nebylo složité, a my bychom nemuseli mazat stovky těch nevhodných denně.

Nejlepším způsobem, jak iniciovat nějakou další změnu, je nám napsat. 

Momenty sportu

Momenty sportu

Instagram #czechcanoe

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Mistrovství Evropy

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

3.SP Markkleeberg

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)