Kanoe.cz

4 dny do zahájení MS ve slalomu

Vodním slalomářům zbývá do zahájení Mistrovství světa v australské Sydney poslední čtyři dny. Článek a fotky od protinožců vám připravil Jiřa Prskavec.

Vodním slalomářům zbývá do zahájení Mistrovství světa v australské Sydney poslední čtyři dny. Počasí se ustálilo, teplota vzduch se pohybuje okolo 23 stupňů celsia, dopoledne je většinou jasno po 12 hodině zcela pravidelně přichází oblačnost spojená s větrným počasím. Celý areál v Penrit se už chystá k této vrcholné události, vždyť od Olympijských her v roce 2000 se zde nekonal jediný závod Světového poháru ani jiný mezinárodně významný závod.


Dnešním dnem začal fungovat ICF organizovaný“ Development program „ určený k podpoře a rozvoji vodního slalomu na celém světě. Můžeme zde vidět závodníky opravdu exotických zemí jako je Malajsie, Togo, Myanmar, Thajsko, Rumunsko, a další. Závodníci těchto krajin nemají s vodním slalomem mnoho zkušeností a tak je k vidění časté převrhnutí závodníka spojené s ukázkou jeho plaveckých dovedností. O záchranu a bezpečnost se zde stará záchranná služba. Její členové jsou většinou průvodci raftových člunů, jejichž domácí tratí je právě areál v Penrithu.


Čeští reprezentanti mají denně k dispozici jednu tréninkovou hodinu na závodní trati, kterou nají společně se závodníky z Japonska a Řecka. Na tréninkovém plánu šéftrenéra Jiřího Pultery se dnes objevil trénink hlídek. Po ne zcela uspokojivých výsledcích na ME v Tacenu se k tréninku hlídek přistoupilo s daleko větším důrazem, tak doufám, že plody této práce budeme sklízet tady v Sydney, řekl Jiří Pultera. Vždyť Česká republika bude obhajovat dva tituly a jednu bronzovou medaili z posledního Mistrovství světa v Německu.
Včera všichni reprezentanti přijali pozvání na malou recepci na českém velvyslanectví v Austrálii. Český velvyslanec pan Jaroslav Doleček popřál všem našim reprezentantům mnoho úspěchů a přislíbil svojí účast na finálových soutěžích. Poté se většina závodníků i trenérů vydala na malou prohlídku centra města zakončenou večeří v jedné ze dvou „českých restaurací“ v Sydney.


Dnes celou výpravu doplní dva naši rozhodčí Libuše Rolečková a Gunter Totzauer, jejich přílet je plánován na 20 hodinu místního času.

Fotogalerie od Jirky Prskavce

Jiří Prskavec

MS juniorů a U23

S ČT Sport na vodu

thumb terminy
23.7. Malá Skála I
24.7. Malá Skála II
25.7. Český Krumlov I
26.7. Český Krumlov II
23.8. Lipno I
24.8. Lipno II

Instagram #czechcanoe

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Sport podporuje

logo Praha 100px