• 1
  • Úvod
  • Freestyle
  • Kanoista Červinka získal bronz na mistrovství světa ve freestyle

Kanoista Červinka získal bronz na mistrovství světa ve freestyle

freestyle2Další velký úspěch si letos připsala česká kanoistika. Na mistrovství světa ve freestyle kanoistice, které proběhlo v uplynulém týdnu v argentinském San Juanu, získal Lukáš Červinka v nabité konkurenci bronzovou medaili v kategorii C1.

Závod na mistrovství světa byl velmi obtížný a závodní vlna (válec) měla jiný charakter, než který je v Evropě obvyklý. Medailové umístění osmadvacetiletého českého reprezentanta, který pochází z Ústí nad Orlicí, je tak o to větším a zásadnějším úspěchem. Červinka, který ve své kategorii patří k absolutní špičce, se totiž jako vůbec první český závodník probojoval do finále kanoistů na mistrovství světa.

Zvítězil Američan Dane Jackson, který předvedl skvělou první finalovou jízdu za 1210 bodů, kterou bodově již nikdo nepřekonal. Francouz Sebastien Devred s 1100 body skončil druhý a Červinka bral bronz s 980 body z povedené třetí finalové jízdy.

freestyle1Kanoistický freestyle na divoké vodě je v doslovném překladu volný styl a objevuje se ve snowboardingu, lyžování, surfingu a dalších sportech. Mistrovství světa se koná pod hlavičkou Mezinárodní kanoistické federace ICF. V soutěžním freestylu závodník provádí na jedné velké vlně nebo vodním válci v daném čase řadu akrobatických triků a atraktivních manévrů. Dříve byla tato disciplína nazývána rodeo na divoké vodě. Freestyle je součástí sportů v Českém svazu kanoistů.

Videa ze šampionátu naleznete ZDE.

Tagy: press, Mistrovství světa

Facebook ICF

Facebook CNAWR

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00