Výsledky ČSKDV - aktuální i archiv

kanoearchivČSKDV spustil v roce 2015 na serveru kanoe.cz nový systém pro prezentaci výsledků závodů ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě. Do systému nahrávají výsledky přímo pořadatelé jako neoficiální, po kontrole a zpracování počtářkou jsou prezentovány jako schválené a oficiální.
Od roku 2016 je k dispozici nejen přehled výsledků aktuálního roku, ale i průběžně doplňovaný archiv, momentálně sahající v některých případech až do roku 1952.

Rok 2015 byl pro nový systém rokem testovacím a jeho autoři děkují pořadatelům závodů za vstřícnost a spolupráci při jeho testování. Zároveň byl i rokem zpracování rozsáhlých archivů dlouhá léta budovaných a tříděných Milanem Jožkou Johanidesem, na jehož pracovitost vývojový tým vsadil i při převodu dat do nového systému a patří mu za ni velký dík a uznání nejen autorů systému, ale jistě ji ocení i široká vodácká veřejnost.

Archiv výsledků najdete na adrese:  http://www.kanoe.cz/vysledky/slalom-sjezd/vysledky-cskdv

Zkráceně by měla fungovat i adresa http://www.kanoe.cz/vysledky-cskdv

Odkaz je také dostupný v menu: Výsledky - Slalom-sjezd - Výsledky-Archiv

Jak zpracování výsledků funguje.

Celý systém archivace výsledků ČSKDV funguje jako webová aplikace na serveru kanoe.cz. Za prezentačním rozhraním výsledků a dokumentů ČSKDV, které vidí návštěvník kanoe.cz, je rozsáhlé administrační rozhraní umožňující správu archivu výsledků maximálně automatizovat.

Proces archivace výsledků začíná již několik dnů před akcí (při momentálním nastavení ve 14 hodin dva dny před prvním závodem akce), kdy systém automaticky vygeneruje a odešle pořadateli e-mail se žádostí o nahrání výsledků po skončení závodů. E-mail se týká celé akce, jsou v něm vypsány všechny závody dané akce, jichž se žádost o nahrání výsledků týká. Součástí e-mailu je i speciální unikátní www adresa, jejímž prostřednictvím se pořadatel dostane na stránku umožňující mu nahrát výsledky jeho závodů do archivačního systému přímo z prostředí webového prohlížeče kdykoliv (pořadatelé jsou zdvořile žádáni, aby tomu bylo,pokud možno, až po skončení závodu) a odkudkoliv. Nahrávat lze výsledky postupně, po každém závodě, má-li k tomu pořadatel technické podmínky. Nahrané výsledky se okamžitě objeví, jako neoficiální, na stránkách kanoe.cz. Případnou změnu či opravu výsledků provede pořadatel jednoduše: nahraje výsledky znovu. Pořadatel nahrává výsledky tak, jak je zpracoval v Eskymu, nemusí dělat žádné exporty, konverze či jiné operace. Prostě pošle Eskymo výsledků. Stránka pro nahrání výsledků obsahuje i návod „co, jak a kterak“, ukázku takové stránky naleznete na adrese
http://cskdv.kanoe.cz/poradatel/?k=03d44fa3589ec6d788ba53a8c8295c95

Jakmile systém zjistí existenci nových výsledků v databázi, odesílá e-mailem (lze i SMS zprávou) informaci počtářce o nových výsledcích. Počtářka se přihlásí do systému, stáhne si k sobě výsledky a označí výsledky závodu jako převzaté ke kontrole – od tohoto momentu již nemůže pořadatel výsledky závodu měnit, aby nedělal počtářce v práci chaos. Jsou-li výsledky v pořádku, počtářka označí závod jako schválený, vygeneruje a nahraje do systému PDF a XLS verzi výsledků. Tím je zpracování závodu uzavřeno. Je-li ve výsledcích nějaká nejasnost či pořadatel následně zjistí, že výsledky je nutné opravit, dodá počtářce novou verzi buď přímo e-mailem a nebo  mu počtářka otevře systém pro nové nahrání upravené verze.

V případě, že nastane situace, že pořadatel ztratí, nedostane či omylem smaže e-mail s adresou pro nahrání výsledků, může požádat počtářku o jeho opakované zaslání. Stačí jedno kliknutí a e-mail letí pořadateli.

Nenalezne-li systém druhý den po skončení posledního závodu akce (končí-li závody v neděli, pak v úterý ráno) v databázi výsledky všech závodů, automaticky odesílá pořadateli e-mail s žádostí o nahrání výsledků, spolu s adresou, kde tak může učinit.

Co má systém přinést.

Především soustředění všech výsledků ČSKDV na jednom místě s minimálními nároky na práci pořadatelů i počtářky. Vedle výsledků systém archivuje i různé dokumenty daného roku, jako např. žebříčky, směrnice či různé zápisy a zprávy, takže zájemce by měl najít veškerá data historického charakteru na jednom místě.

Co systém obsahuje a kam spěje.

Momentálně jsou v databázi všechny výsledky za roky 2012-2015, kalendáře závodů pro roky 2011-2002, k nimž postupně doplňujeme výsledky z archivu na kanoe.cz.  Z let 1952-2001 jsou k dispozici více či méně kompletní kalendáře závodů doplněné o PDF verze výsledků, převážně skenované z papírových podkladů. Lze tak najít i unikáty, např. ručně psané výsledky, výsledky z dnes již neexistujících tratí či doklady k vyprávění o heroických výkonech pamětníků v době, která je pro současnou generaci borců a borkyň na kanálech dobou vodáckého paleolitu. A vypravěč? Ten u obrazovky zamáčkne slzu nad psacím strojem vypsanými výsledky z doby skládacích kajaků. Stejně, jako budou podobnou slzu mačkat současní borci a borkyně za 50 let nad dobou lodí délky 3,5 metru. Vydrží-li nám společně úsilí o naplňování archivu.

mapa-tratiMapa tratí

Kromě výsledků se díky nezměrnému úsilí Jožky z Kralup také dává dohromady mapa historických i současný závodních tratí.
Vzpomenete si, kdeže se to vlastně přesně závodilo?
Budeme moc rádi pokud nám pomůžete dát dohromady i tyto údaje a lokalizovat na mapě již zapomenutá místa.
Mapu s umístěním závodních tratí najdete na:
http://www.kanoistika-kralupy.cz/?q=mapa_trati_arch

 

Uvítáme vaše archiválie

Máte někde v krabici, šanonu, šupleti či ve skříni výsledky závodů či jiné dokumenty související s divokou vodou?
Rádi je zpracujeme a zařadíme do archivu.
Stačí se ozvat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1966


Partneři ČSK sekce divoká voda

AirMarineAlpinePRO

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00