Kanoista roku 2004 na divoké vodě

Tento víkend se ve Slovanském domě v Olomouci konal Kanoista roku 2004 aneb "Kanoisté všech zemí spojte se". Při tomto netradičním společenském večeru v maskách přírodních národů byly vyhlášeny výsledky Českého poháru ve slalomu a sjezdu, nejlepší juniorský kanoista, nejlepší sjezdaři a slalomáři, miss sympatie a trenér roku.

Sezóna 2004 byla hlavně ve znamení Olympijských her v Aténách, ale kromě nich naši kanoisté hájili české barvy na Mistrovství světa ve sjezdu, Mistrovství Evropy ve slalomu a Juniorském mistrovství světa i Evropy ve slalomu. Opět se potvrdilo, že čeští kanoisté patří ke světové špičce.

Slalom
Vrcholem roku pro slalomáře byly Olympijské hry. Na medailové úspěchy singlkanoisty Lukáše Pollerta, deblkanoe Jiřího Rohana a Miroslava Šimka, kajakářky Štěpánky Hilgertové a dvojice Marek Jiras a Tomáš Máder teď navázali bronzovou medailí deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Singlkanoista Tomáš Indruch a Štěpánka Hilgertová skončili skvělém pátem místě.
Druhým vrcholem bylo ME v makedonském Skopje na řece Treska. Zlato v individuálním závodě získali Volf se Štěpánkem a Tomáš Indruch. Irena Pavelková získala bronz.  Závod hlídek ovládli české týmy - zlato získali singl i deblkanosté, kajakářky a bronz kajakáři.

Výsledky ankety Kanoista roku v této kategorii:
1. Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek (172 b.), 2. Tomáš Indruch (118 b.), 3. Irena Pavelková (35 b.),
4. Štěpánka Hilgertová (22 b.), 5. Marek Jiras - Tomáš Máder (4 b.), 6. Marcela Sadilová (3 b.)

Sjezd
Sjezdaři si z letošního Mistrovství světa přivezli tři medaile - Robert Knebel (stříbro v dlouhém sjezdu), Tomáš Slovák (bronz ze sprintu) a trio R. Knebel, D. Knebel, Mrůzek (zlato ze závodu družstev).  Kamil Mrůzek obsadil ve sprintu i dlouhém sjezdu čtvrté místo, na této nepopulární pozici skončil ve sprintu i singlkanoista Jan Hanuliak.
Výborně si vedli sjezdaři i v seriálu Světového poháru, který v kategorii kajakářů ovládl Kamil Mrůzek, v kategorii kajakářek Michaela Strnadová, na druhém místě skončili Lisický - Vlček a kajakář Tomáš Slovák.

1. Robert Knebel (155 b.), 2. Kamil Mrůzek (105 b.), 3. Tomáš Slovák (44 b.),
4. David Knebel (27 b.), 5. Michaela Strnadová (12 b.), 6. Jan Neset (6 b.) a David Lisický - Jan Vlček (6 b.), 8. Jan Hanuliak (3 b.), 9. Lenka Lagnerová (1 b.)

Junioři
Juniořští slalomáři v letošní sezóně získali titul mistra světa v kategorii 3xC1 a tři tituly Mistrů Evropy - Michal Buchtel (K1m), Petra Slováková (K1ž) a hlídka 3xK1ž.
Juniorské sjezdaře nejlépe reprezentoval Jan Neset, který zvítězil v každém juniorském závodě ve kterém v letošní sezóně nastoupil na start.