• Úvod

Kateřina Kudějová opět vítězí. V Aucklandu porazila i sestry Foxovy

27536674 10208696126238982 1377172788 oSkupina českých vodních slalomářů doplnila zimní soustředění na Novém Zélandu o další cenné závody. V neděli (28. ledna) se na nejvyšší příčku závodu Oceania Championships opět probojovala kajakářka Kateřina Kudějová. Po prvním místě na New Zealand Open před týdnem tak navázala dalším vítězstvím. Singlkanoista Lukáš Rohan vybojoval páté místo.

„Závody byly dobrý. Trosku těžší trať než v pátek. Bylo dneska vedro. Hrozně jsem se spálila,“ řekla po závodu ve Vector Wero parku vodních sportů. Kudějová za sebou nechala Australanku Rosalyn Lawrenceovou i mladou Francouzku Camille Prigenteovou. Hvězda závodu Jessica Foxová se musela spokojit až s osmou pozicí. Její sestra Noemie byla pátá.

27399176 10208696132679143 411176974 oLukáš Rohan byl v semifinále druhý, ale ve finále kategorie C1 mužů vybojoval i kvůli jednomu doteku branky nakonec páté místo. Zvítězil Francouz Kilian Foulon.

"Až do poslední kombinace jsem jel dobře, ale při průjezdu posledním valcem jsem v něm zůstal viset a trvalo mi dlouho než jsem se vytáhl, pak jsem najížděl do cílové rovinky bez rychlosti a byl jsem úplně hotový. Tam jsem bohužel nechal hodně. Jinak do té doby byla jízda dobrá," řekl Rohan.

Zítra, v pondělí 29. ledna, se v soutěži kajakářů v Aucklandu představí mistr světa Ondřej Tunka i Jiří Vašina.