Do tréninkového centra v kalifornské Chula Vistě zamířily dvě tréninkové Číst více

Dvě české skupiny vodních slalomářů po roce opět absolvovaly předsezónní Číst více

• 1
  • Úvod
  • Ocean Paddling
  • V rámci závodu Hawaiien Sports Festival 2019 proběhlo mistrovství České republiky a nominace na MS v surfski

65393191 1285517381613541 4987403482534248448 nV německém Reriku proběhl během posledního červného víkendu již šestý ročník Hawaiian sport festivalu. Jedná se o závod, nazývaný ocean paddling, probíhající na moři. Baltské moře nabízí perfektní podmínky pro dlouhou závodní trať lemující písečné pobřeží. Třiadvacet kilometrů pádlovaní, koncentrace a především chytání vln je skvělou prověrkou pro nadcházející mistrovství světa v surfski, které se pojede v polovině září ve Francii. Proto zde měli čeští závodníci nominaci a mistrovství České republiky.

thumb 65397411 1285518328280113 7141665314776809472 nPrvní den byly na programu hromadné posádky. Na start pátečního závodu se postavila jediná česká loď, jíž byla dvojice Jakub Adam - Michael Odvárko. Český deblkajak nenašel konkurenta. Od startu se posádka držela na vedoucí pozici a svůj náskok každým kilometrem zvětšovala. Suverénní vítězství potvrdili, když po třiadvaceti kilometrech dojeli s náskokem tří minut nad německou posádkou.

Druhý den závodili jednotlivci. Trať se oproti předchozímu dni nijak nezměnila. Západní vítr lehce zesílil a zajistil tak ideální podmínky pro “downwind race”! Celkovým vítězem se stal německý závodník Michael Dobler. Nejlepšího úspěchu mezi českými závodníky dosáhl Branislav Šrámek, který si dojel pro celkové čtvrté místo a v rámci mistrovství České republiky bral zlato. Stříbrnou příčku mezi Čechy a šesté místo celkově vybojoval Jakub Adam. Pouhou minutu za ním dojel jeho parťák z předchozího dne, Michael Odvárko a zařadil se tak na osmé místo. Dvanáctou pozici obsadil Zbyněk Laube.

thumb 65392367 1285517181613561 2477878280737259520 nMezi ženami zvítězila Carla Strübing, skisurfařka z Německa. Druhá dojela Alex Adie, závodnice z Jihoafrické republiky reprezentující Českou republiku. Třetí místo vybojovala česká závodnice Karolína Paloudová a čtvrtou příčku obsadila Kateřina Mílová. Stejně tak tomu bylo i v rámci MČR a nominace. První Adie, druhá Paloudová a třetí Mílová.

Dopolední klasický závod doplnil ještě podvečerní sprint, kterého se zúčastnili téměř všichni čeští závodníci. I v této doplňkové disciplíně sbírali naši reprezentanti cenná umístění.

Tímto závod v severním Německu končí. Nominace je uzavřena a český surfski tým čeká přípravné období pro mistrovství světa. Toto období vyplní ještě mnoho surfski závodů, které se jezdí po celém světě.