Kanoe.cz

Prskavec, Kudějová, nebo Fuksa? Kdo ze šampionů bude nejlepším kanoistou roku 2015?

kanoista2014Rok 2015, v němž získali pět medailí z mistrovství světa v olympijských disciplínách, završí čeští kanoisté příští týden při vyhlášení nejlepších sportovců Českého svazu kanoistů. Na galavečeru, který proběhne v pondělí 11. ledna v Praze, nebudou chybět všichni individuální mistři světa, tedy slalomáři Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová a také rychlostní kanoista Martin Fuksa.

Šampion v kategorii jednotlivců i hlídek a také mistr světa a Evropy do 23 let Jiří Prskavec se zúčastní vyhlášení jen krátce po návratu ze soustředění ve Spojených arabských emirátech. Za své loňské výkony se dokonce zařadil po bok světových hvězd Usaina Bolta, Lionela Messiho nebo Novaka Djokoviče ve výběru 15 nejlepších sportovců podle Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS.

Jeho největšími konkurenty v kategorii jednotlivců jsou tréninková parťačka Kateřina Kudějová, taktéž mistryně světa s hlídkou a navíc bronzová medailistka z evropského šampionátu. Rychlostní kanoista Martin Fuksa zase v uplynulé sezoně vedle prvního seniorského titulu mistra světa získal další čtyři zlaté medaile z velkých mezinárodních akcí a k tomu stříbro z mistrovství světa na olympijském kilometru nebo dvě medaile z Evropských her.

Ocenění v pražském hotelu Pyramida převezmou též osobnosti maratonu, sjezdu a vodní turistiky i nejlepší junioři. Odborníci vybrali také nejlepší posádky. Mezi nimi v uplynulém roce kralovaly hlídky slalomářských mistrů (Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Ondřej Tunka) i mistryň světa (Štěpánka Hilgertová, Kateřina Kudějová, Veronika Vojtová) a čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, který získal potřetí v řadě titul evropských šampionů a díky bronzu na mistrovství světa v Miláně vybojoval čtyři olympijská místa pro Rio 2016.

„Za všemi těmito úspěchy se skrývá obrovský kus práce mnoha lidí a dobře nastavený systém posledních deseti let, který graduje v podobě stoupajících výkonů a skvělých výsledků jak mezi dospělými, tak mládeží. Kanoistika by nemohla mít úspěch bez oddílů a klubů. Ve vedoucích funkcích u reprezentace máme skvělé, zkušené a pracovité trenéry i členy realizačních týmů. V takových podmínkách se dobře pracuje,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

Adidas Sickline

Olympijské naděje

SP La Seu

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

logo CFSUP 2017 8.-9.4. SUP START
13.5. Prague Marathon
10.-11.6. SUP Mácháč
30.7. SUP Slapy-Praha
26.-27.8. Lipno Fest
9.9. Týn nad Vltavou
14.10. Krumlovský maraton

Napsali o nás

Články o vodních sportech Koncentrovaný a bez zástavy srdce. Jak Třeštík fotil sportovní hvězdy
03.12.2017, sport.idnes.cz
Sportovec roku 2017: Ondra s Plíškovou proti sedmi mistrům světa
01.12.2017, sport.idnes.cz
Sportovec roku 2017: Podívejte se na hvězdnou desítku nominovaných
01.12.2017, isport.blesk.cz
V desítce ankety Sportovec roku je sedm světových šampionů
01.12.2017, ceskenoviny.cz
V TOP 10 Sportovce roku je Koukalová i Ondra. Nejlepším týmem může být Slavia
01.12.2017, ceskatelevize.cz

všechny články